Ballina / SHQIPËRIA / Politikë / Vettingu, Venecia duhet të mbyllë draftin final në 7 dhjetor

Vettingu, Venecia duhet të mbyllë draftin final në 7 dhjetor

Janë zbuluar detaje të tjera për shqyrtimin e Ligjit të Vetingut në Komisionin e Venecias.

Sipas burimeve draftin final  Komisioni i Venecias duhet ta mbyllë në 7 dhjetor për t’ia përcjellë fillimisht ambasadorëve të unionit të atashuar në Bruksel.

Ky opinion merret parasysh për vendimin e Këshillit Europian për negociatat për Shqipërinë, pavarësisht se çfarë vendos dhe kur mblidhet Gjykata Kushtetuese.

Sipas burimeve, palëve shqiptare zyrtarisht i vihet në dispozicion opinioni final në datën 9 dhjetor dhe më pas duhet të mblidhet Gjykata Kushtetuese.

Ndërsa mësohet se mbledhje paraprake e komisionit të Venecias është bërë që në datën 25 nentor. Ditën e djeshme Gjykata Kushtetuese dërgoi në Komisionin e Venecias variantin e dytë të Vettingut, të përkthyer në rregull. /Oranews/ 

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Gripi po tërhiqet, ulet numri i të prekurve

Zyrtarisht mjekët e Institutit të Shëndetit Publik thonë se numri i të prekurve nga sëmundjet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co