Ballina / SHQIPËRIA / Lokale / Veriu i Shqipërisë i izoluar, shpërndahen pako ushqimore me helikopter (VIDEO)

Veriu i Shqipërisë i izoluar, shpërndahen pako ushqimore me helikopter (VIDEO)

Situata më e rëndë nga moti i ligë, me reshje dëbore dhe ngrica është në pjesën veriore dhe verilindore të Shqipërisë.

Trashësia e dëborës ka arritur në rreth 1 metër në Vermosh, aty ku rrugët janë të bllokuara prej ditësh, ndërsa emergjencat civile u vijnë në ndihmë banorëve përmes ajrit.

Në videon e mëposhtme shihet se helikopteri i ushtrisë shpërndan pako me ndihma ushqimore në Vermosh. Reshjet e dëborës pritet të rikthehen me intensitet gjatë fundjavës, ndërsa temperaturat e ulëta nën zero do të jenë prezentë të paktën deri më 20 janar. /Lapsi/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Gripi po tërhiqet, ulet numri i të prekurve

Zyrtarisht mjekët e Institutit të Shëndetit Publik thonë se numri i të prekurve nga sëmundjet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co