Ballina / Kronika / Vdes në Hagë gjenerali serb i dënuar për gjenocid

Vdes në Hagë gjenerali serb i dënuar për gjenocid

Ka vdekur në Hagë gjenerali i ushtrisë së Republikës Serbe, i cili u patë dënuar me burgim të përjetshëm për gjenocid në Srebrenicë.

Bëhet e ditur se gjenerali i Ushtrisë serbe, Zdravko Tolimir, vdiq mbrëmë në një qeli të gjykatës së Hagës. Tolimir thuhet të ketë qenë prej kohësh i sëmurë. Gazeta serbe Novosti raporton se ai ishte personi kryesor në fshehjen e ish-komandantit të Ushtrisë së Republikës Serbe, Ratko Mladiq, gjithashtu i akuzuar për krime lufte.

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Ivanov-Trumpit: Mua më keni mbështetës dhe mik të sinqertë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dërguar urim deri tek Donald Trump me rastin e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co