Ballina / Teknologji / U plasua seria Audi Q6 E-tron

U plasua seria Audi Q6 E-tron

Kompania Audi, tashmë ka plasuar vetura të shumta, megjithatë ajo nuk po ndalet. Koncepti i fundit më i riu u bë pjesë e kësaj kompanie, bëhet fjalë për Audi Q6 E-tron.

 Kjo veturë është e gjatë 4.90 metra, ndërsa motori elektrik është marrë nga supersportivja Audi R8. Makina ka 460 kuaj fuqi dhe kap një distancë prej 450km, por inxhinierët duan që ajo të shkojë në 500 km. Audi Q6- E-tron do të prezantohet në shtator, ndërsa është duke luftuar me rivalët BMW X1 dhe Mercedes GLE.

 

 

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co