Ballina / SHQIPËRIA / Ekonomi / Turizmi veror i siguron Shqipërisë 521 milionë euro

Turizmi veror i siguron Shqipërisë 521 milionë euro

Ekonomia e Shqipërisë ka përfituar vetëm nga turizmi i rërës dhe diellit rreth 521 milionë euro për periudhën korrik-shtator 2016 ose 25 për qind më shumë se e njëjta periudhë e vitit të kaluar.

Shifra është bërë publike nga Banka e Shqipërisë në bilancin tremujor të pagesave. Të ardhurat e vjela nga turizmi në Shqipëri ishin burimi kryesor që kompensuan deficitin e lartë tregtar të ekonomisë së këtij vendi, si diferencë mes vlerës së importeve dhe asaj të eksporteve. /Koha/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Gripi po tërhiqet, ulet numri i të prekurve

Zyrtarisht mjekët e Institutit të Shëndetit Publik thonë se numri i të prekurve nga sëmundjet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co