Ballina / Lajme / Bota / Trump gati për inaugurimin e tij

Trump gati për inaugurimin e tij

Qindra, mijëra njerëz pritet të vërshojnë Washingtonin më 20 janar, për të parë betimin e Presidentit të zgjedhur të SHBA-së, Donald Trump.

Donald Trump në historinë e Amerikës, renditet Presidenti i 45-të. Trump do të zë vendin zyrtar të Presidentit aktual Barack Obama i cili për tetë vjet drejtoi SHBA-në.

Bëhet e ditur që për inaugurimin e presidentit të SHBA-së, pritet të zbarkojnë në Washington rreth 800 mijë deri në 900 mijë njerëz.

Ndërkaq para disa momenteve sipas BBC, Donald Trump ka lënë Aeroportin e La Guardias për të arritur në Washington ku dhe do të bëjë betimin e tij si President i 45-të i SHBA-së. /Klankosova/ 

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Ivanov-Trumpit: Mua më keni mbështetës dhe mik të sinqertë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dërguar urim deri tek Donald Trump me rastin e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co