Ballina / Info / Transformimi i pabesueshëm i 7-vjeçarit që peshonte 3 kg

Transformimi i pabesueshëm i 7-vjeçarit që peshonte 3 kg

Priscilla Morse udhëtoi gjysmën e botës vitin e kaluar për të adoptuar një djalë 7 vjecar, i cili kishte nevojë për ndihmë, pasi pa një foto prekëse të jetimit në Facebook.

Kur zonja Morse mbërriti në jetimoren në Bullgari për të finalizuar adoptimin e djalit Ryan, ai peshonte vetëm 3 kilogram dhe ishte në prag të vdekjes.

Por pas më shumë se një viti me familjen e tij të re në Tenesi, Ryan është duke fituar peshë dhe ka filluar të flasë.

Në fotot e marra prej tij këtë muaj, Ryan nuk duket më si një fëmijë i kequshqyer. Kockat e Ryan nuk janë më të dukshme në lëkurën e tij dhe ai buzëqesh si cdo fëmijë tjetër i shëndetshëm dhe i lumtur.

3b1c114500000578-4006356-image-a-17_1481051932070

3b1b61da00000578-4006356-image-a-16_1481051885337

3b1d499b00000578-4006356-ryan_pictured_in_december-a-59_1481063922034

screenshot_1-34

3b1b61f900000578-4006356-image-a-18_1481051996219

screenshot_2-8

screenshot_5

screenshot_6

//oranews/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

“Alo! Qeni më la jashtë makinës”

Po, kjo ka ndodhur me të vërtetë! Në Serina, në provincën e Bergamo, zjarrfikësit kanë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co