Ballina / Info / Toyota projekton robot për ata që nuk kanë fëmijë (VIDEO)

Toyota projekton robot për ata që nuk kanë fëmijë (VIDEO)

Toyota ka projektuar një robot të quajtur Kirobo Mini – një robot foshnje i dizajnuar për të bërë mimikë dhe shumë gjëra tjera që mund të bëjë një foshnjë, si shembull ecje të pasigurt dhe pëshpërima.

Lindshmëria në Japoni ka rënë në 50 vitet e fundit dhe roboti është dizajnuar për tu shërbyer njerëzve të cilët nuk kanë fëmijë të tyre. Kurse, çmimi për ta blerë një Kirobo Robot sillet rreth 400 dollarë. /Klankosova/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Sot fillon fushata “Promovimi i qumështit të freskët vendor”

Me moton “Qumështi i vendit tim”, fushata është gjithëpërfshirëse dhe ka për detyrë informimin e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co