Ballina / SHQIPËRIA / Kronika / Tahiri: Jo ndjekje penale për ata që dorëzojnë armët deri më 30 prill 2017

Tahiri: Jo ndjekje penale për ata që dorëzojnë armët deri më 30 prill 2017

Qeveria ka miratuar vendimin që amniston të gjithë ata që dorëzojnë armët vullnetarisht.

Sipas Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, nuk do të ketë dënime dhe as ndjekje penale për dorëzimin e armëve deri më 30 prill të vitit të ardhshëm.

Tahiri: Sot miratuam në qeveri, Jo Ndjekje Penale dhe Zero nënim per ata qe dorzojne armen brenda 30 Prill 2017.

Rreth 1 muaj më parë, ministri Tahiri tha se do të niste një fushatë për mbledhjen e armëve shtëpi më shtëpi.//oranews/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Gripi po tërhiqet, ulet numri i të prekurve

Zyrtarisht mjekët e Institutit të Shëndetit Publik thonë se numri i të prekurve nga sëmundjet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co