Ballina / Tag: Zgjedhjet Drenas

Tag: Zgjedhjet Drenas

Limaj: Befasi si në Drenas do kemi edhe në komuna të tjera

Kryetari i NISMA-së, Fatmir Limaj ka thënë se Nisma dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të vazhdojnë bashkëpunimin e tyre. “Në Drenas e kemi krye fazën e parë, tash i keni fazat e tjera që do të dëshmojnë se Nisma është fuqizuar”, tha Limaj në një konferencë për media, së bashku me kandidatin e saj për kryetar të Drenasit, …

Lexo më shumë »

Parregullsitë në zgjedhjet e Drenasit

Zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Drenasit janë shoqëruar me parregullsi sikurse edhe gjatë viteve të kaluara. Ndër shkeljet që e kanë shoqëruar këtë proces kanë qenë: votimet familjare, publikimet e votës, prezenca e personave të paautorizuar në sallën e vendvotimeve, prania e materialit propagandues. Kështu  kanë deklaruar të dielën përfaqësuesit e Koalicionit për Integritet Zgjedhor (KIZ). Një …

Lexo më shumë »

Thaçi fton qytetarët e Drenasit të dalin nesër në votime

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në facebook ka thënë se “Qytetarët e Drenasit nesër votojnë për kryetarin e ri të tyre. Por, fituesit e vërtetë do të jenë vetë qytetarët”. Thaçi ka thënë se qyetarët “do të dëshmojnë se demokracia dhe parimet e saj janë kultivuar thellë në kulturën politike të Kosovës”. Lexojeni të plotë postimin e …

Lexo më shumë »

Një rrjet i OJQ-ve do t’i monitorojë zgjedhjet në Drenas

Rrjeti i OJQ-ve “Koalicioni për Integritet Zgjedhor – KIZ”, sot mban konferencë për medie, ku do të ofrojë të dhëna rreth përgatitjeve për monitorimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Drenasit, që do mbahen më 4 dhjetor. Rrjetin e përbëjnë këto organizata jo qeveritare: Çohu, Democracy Plus (D+), Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS), Instituti i …

Lexo më shumë »

Nika: Ne do të fitojmë në Drenas

Bedri Nika, kandidati për kryetar të Drenasit nga Lidhja Demokratike e Kosovës, i ka treguar arsyet pse qytetarët duhet ta votojnë atë në zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen të dielën atje. “Ne i ofrojmë një program zhvillimor Drenasit dhe besojmë se PDK nuk do të dalë fituese nga këto zgjedhje. Janë tri arsye që duhet të votohet LDK, …

Lexo më shumë »

Ramiz Lladrovci: Baci Jakup, kthehu në shpinë tande!

Kandidati i PDK-së për kryetar të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka takuar sonte strukturat e PDK-së në Drenas. Në këtë takim kanë marrë pjesë kryetar i PDK-së, Kadri Veseli, zv/kryeministrit Hajredin Kuçi, ministrat Memli Krasniqi dhe Blerand Stavileci, deputetë dhe zyrtarë të lartë të PDK-së. Duke folur për mbështetjën e gjerë që po merr kandidatura e tij në Komunën e Drenasit, …

Lexo më shumë »

Edhe një kandidat i pavarur në Drenas heq dorë e bashkohet në PDK

Pas Naim Bazajt, edhe Rrahim Elshani ka hequr dorë nga kandidatura për kryetar të Drenasit si i pavarur. Këtë e ka bërë të ditur kreu i PDK-së, Kadri Veseli, në llogarinë e tij në Facebook. “Partia Demokratike e Kosovës në garën për komunën e Drenasit është më e bashkuar se kurrë më parë. Ajo është një familje e madhe që …

Lexo më shumë »

KQZ ka certifikuar 5 subjekte politike dhe 2 kandidatë të pavarur në Drenas

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar 5 subjekte politike dhe dy kandidat të pavarur. Në këtë mbledhje, KQZ shqyrtoi dhe miratoi rekomandimin e zyrës për Regjistrim të Partive Politike dhe Certifikim për decertifikimin e kandidatit të pavarur për Zgjedhjet e Jashtëzakonshme për Kryetar të Komunës së Drenasit (Gllogocit), që do të mbahen më 4 dhjetor 2016. Zyra njoftoi KQZ-në se …

Lexo më shumë »

Biznesmeni i dyshuar për falsifikim të parave, synon udhëheqjen e Komunës së Drenasit

Biznesmeni, Bedri Nika, kandidat i LDK-së për kryetar të Drenasit, për një kohë të gjatë është përballur me proces gjyqësor, nën pretendimin se ishte zënë me 80 mijë dollarë fals. Kandidati për kryetarë të Drenasit thotë se ai proces gjyqësor ka përfunduar. “Nuk kam asnjë proces në gjykatë. Puna e atyre dyshimeve është mbyllur nga Gjykata e Qarkut, diku në …

Lexo më shumë »

Ramiz Lladrovci: Po hyj në zgjedhjet e Drenasit për mandat pesëvjeçar

Kandidati i PDK-së për kryetar të Drenasit, Ramiz Lladrovci thotë se e ka pranuar kandidimin për t’ju shërbyer qytetarëve të Drenasit. Në një intervistë, Lladrovci thekson se do t’ia dalë mbanë. “Do të kemi një dinamikë të shtuar në të mirë të përmirësimit të jetës dhe të përditshmërisë së njerëzve këtu. Sigurisht se pas fazës së parë disamujore, në mandatin …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co