Ballina / Tag: Transformimi

Tag: Transformimi

Transformimi i pabesueshëm i 7-vjeçarit që peshonte 3 kg

Priscilla Morse udhëtoi gjysmën e botës vitin e kaluar për të adoptuar një djalë 7 vjecar, i cili kishte nevojë për ndihmë, pasi pa një foto prekëse të jetimit në Facebook. Kur zonja Morse mbërriti në jetimoren në Bullgari për të finalizuar adoptimin e djalit Ryan, ai peshonte vetëm 3 kilogram dhe ishte në prag të vdekjes. Por pas më …

Lexo më shumë »

FSK-ja po zhvillohet sipas standardeve të NATOS-së

Me rastin e shënimit të 8-vjetorit të themelimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, komandanti i kësaj force, gjenerallejtënant Rrahman Rama ka bërë me dije se FSK i ka kryer të gjitha obligimet e saj dhe është në pritje të vendimit për t’u transformuar në Forca të Armatosura. Ai ka thënë se është në interesin e Kosovës dhe të qytetarëve …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co