Ballina / Tag: Te vdekur

Tag: Te vdekur

Rritet numri i të vdekurve nga përplasja e kamionit për turmën në Berlin

Së paku 12 veta janë vrarë dhe rreth 50 të tjerë janë plagosur, pasi një kamion është futur mbrëmjen e djeshme në një treg të Krishtlindjeve, në qendër të Berlinit, njoftoi policia gjermane. Pamjet televizive nga vendi i ngjarjes tregojnë njerëz të shtrirë në tokë dhe tezga të rrëzuara. Policia tha se dyshon se kamioni është përplasur qëllimisht për turmën, ndërsa …

Lexo më shumë »

Sulm në Turqi, vriten 13 ushtarë

Nga sulmi me bombë kanë humbur jetën 13 persona dhe 48 të tjerë kanë mbetur të lënduar. Shtabi i Përgjithshëm i Turqisë ka njoftuar se në sulmin me bombë të kryer rreth orës 08:45, me orën lokale ndaj automjetit që transportonte ushtarët dhe rreshterët që kishin dalë me leje nga komanda e brigadës së komandove në Kayseri kanë humbur jetnë …

Lexo më shumë »

18 të vdekur pas një aksidenti rrugor në Kinë

Të paktën 18 persona kanë vdekur pasi një autobus doli nga rruga duke përfunduar në një liqen pranë qytetit të Ezhout në Kinën qendrore, raportoi sot media shtetërore. “Shoferi i autobusit u ndalua dhe është nën hetim”, njoftoi televizioni shtetëror kinez, CCTV. Ekipet e shpëtimit nxorën autobusin nga uji në një pjesë të rrugës në afërsi Miaolingut. Të gjitha viktimat ishin …

Lexo më shumë »

Horror në Austri: Vret pesë anëtarët e familjes dhe më pas veten

Policia austriake ka thënë se këtë të enjte në një shtëpi në rajonin Beajmkirhen kanë gjetur gjashtë trupa të pajetë të një familjeje. Prokurori ka konfirmuar se në mesin e të vdekurve janë edhe tre fëmijë mes moshës shtatë dhe dhjetë vjeç, shkruan Blic.rs. Mësohet se një burrë ka vrarë më pistoletë të bijën 35 vjeçare, nënën 59 vjeçare, vëllain …

Lexo më shumë »

Turqi, zjarr në konviktin e femrave. 12 viktima, 22 të plagosura

Një zjarr i rënë në një konvikt të një shkolle të mesme për femrat në jug të Turqisë ka shkaktuar 12 të vdekur dhe 22 të plagosur gjatë natës së kësaj të marte. Lajmi konfirmohet nga guvernatori i qytetit dhe nga media shtetërore. Guvernatori i Adanas, Mahmut Demirtas dha i pari numrin e viktimave nga zjarri në qytetin Aladag dhe …

Lexo më shumë »

Mustafa ngushëlloi familjen Dvorani për humbjen e jetës së dy fëmijëve

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i ka shprehur ngushëllime familjes Dvorani nga fshati Terstenik i Drenasit, e cila humbi dy djemtë e saj Muhametin 8 vjeç dhe Mendimin 5 vjeç, në një aksident trafiku në Novi Sad, derisa ishin duke ardhur për vizitë në Kosovë nga Austria. Në telegramin e kryeministrit Mustafa thuhet: “E nderuar Familje Dvorani, Ne emër të Qeverisë …

Lexo më shumë »

Dy të vdekur dhe 70 të marrë peng në Francë

Një grua dhe një burrë kanë mbetur të vdekur dhe më shumë se 70 murgj janë duke u mbajtur peng nga një person i maskuar dhe i armatosur me thikë dhe armë, në Montpellier në Francë, shkruan Daily Mail.  Sipas dëshmitarëve personi i armatosur është futur në shtëpinë e pleqve, ndërsa arsyet ende nuk dihen. Të paktën 70 murgj jetojnë …

Lexo më shumë »

80 të vrarë nga sulmi me bombë në Irak, ISIS merr përgjegjësinë

Pothuajse 80 persona, më shumë prej tyre pelegrinë shiitë, janë vrarë nga një sulm me bombë ku ishte vendosur në një kamion në stacionin rrugor në Irak, thotë një zyrtar i sigurisë. Shpërthimi goditi një pikë karburanti dhe restorantin pranë Hilla, rreth 100 km në jug të Bagdadit. Rruga ishte mbushur plot me njerëz që ktheheshin nga përkujtimi i Arbaeen në …

Lexo më shumë »

Indi, Më shumë se 90 të vdekur në aksidentin hekurudhor

Të paktën 90 persona kanë vdekur dhe mbi 120 të tjerë janë lënduar kur një tren në Indi doli nga binarët në Uttar Pradesh, në veri të vendit, thanë zyrtarët. Aksidenti ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të 20 nëntorit, në afërsi të qytetit Kanpur. Punëtorët e shpëtimit kanë përdorur makinerinë e rëndë për të prerë vagonat e dëmtuar të …

Lexo më shumë »

Aksident tragjik në Burrel, humb jetën një grua

Një grua 68-vjeçe është viktima e radhës nga aksidentet në Shqipëri. Policia thotë se një automjet tip “Golf”, me targa AA 849 JR, ka dalë nga rruga në vendin e quajtur “Baz”, në Burrel. Automjeti drejtohej nga bashkëshorti i viktimës, Xh.M, rreth 70 vjeç. Çifti i të moshuarve kishte qenë për një vizitë në Tiranë dhe kthehej për në Burrel. …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co