Ballina / Tag: Te plagosur

Tag: Te plagosur

Sulm në Turqi, vriten 13 ushtarë

Nga sulmi me bombë kanë humbur jetën 13 persona dhe 48 të tjerë kanë mbetur të lënduar. Shtabi i Përgjithshëm i Turqisë ka njoftuar se në sulmin me bombë të kryer rreth orës 08:45, me orën lokale ndaj automjetit që transportonte ushtarët dhe rreshterët që kishin dalë me leje nga komanda e brigadës së komandove në Kayseri kanë humbur jetnë …

Lexo më shumë »

Aksidentohet furgoni me nxënës, 7 të plagosur, 2 në gjendje të rëndë

Zbardhen detaje të tjera nga aksidenti i sotëm me nxënësit e shkollës së fshatit Bilaj në Krujë, të cilët kanë përfunduar në kanal teksa po udhëtonin me furgon. Mësohet se janë plagosur 7 nxënës, 2 prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë për jetën. Në furgon udhëtonin rreth 30 nxënës. Të plagosurit janë transportuar për në Spitalin e Traumës në …

Lexo më shumë »

Turqi, zjarr në konviktin e femrave. 12 viktima, 22 të plagosura

Një zjarr i rënë në një konvikt të një shkolle të mesme për femrat në jug të Turqisë ka shkaktuar 12 të vdekur dhe 22 të plagosur gjatë natës së kësaj të marte. Lajmi konfirmohet nga guvernatori i qytetit dhe nga media shtetërore. Guvernatori i Adanas, Mahmut Demirtas dha i pari numrin e viktimave nga zjarri në qytetin Aladag dhe …

Lexo më shumë »

Vrasje me armë zjarri në Fier

Një vrasje ka ndodhur pak pas mesditës së të dielës në dalje të qytetit të Fierit, në aksin Fier-Seman. Policia ka bërë të ditur se persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar disa herë me armë zjarri, një 34-vjeçar i identifikuar si Milgert Pata. Fatkeqësisht, nga plumbat ka humbur jetën 34-vjeçari Pata nga Tepelena, si dhe u plagos një tjetër person, …

Lexo më shumë »

Aksident në hyrje të Krumës, vdes një i ri

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në hyrje të qytetit të Krumës në rrethin e Hasit, ku për pasojë një person ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur. Sipas policisë, në aksident janë përfshirë dy automjete, një tip Toyota me targa TR 4917 B, me drejtues shtetasin Xh.N. dhe një tip “Golf” AA483NC”,. me drejtues shtetasin J.Sh., …

Lexo më shumë »

Vlorë, Tentuan të grabisin menaxherin e lokalit, plagoset një prej autorëve

Tre persona janë arrestuar pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë tentuar të vjedhin me armë zjarri menaxherin e një lokali në Radhimë të Vlorës. Por sipas policisë një prej autorëve gjatë përleshjes ka mbetur i plagosur në këmbë. Policia thotë se u arrestuan në flagrancë shtetasit: Besjan Hibraj, 24 vjeç, banues në Vlorë. Klajdi Spahaj, 26 vjeç, banues në Vlorë. Domeniko …

Lexo më shumë »

Shqipëri, Burri vret kunatën dhe plagos gruan me çifte

Një person i quajtur Kasëm Lila nga fshati Ndroq i Tiranës ka plagosur me armë gruan dhe ka vrarë kunatën gjatë mbrëmjes së djeshme. Ende nuk dihen motivet e kësaj ngjarjeje, por thuhet se autori ka përdorur një armë gjahu për krimin. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për të. Sipas policisë “nga hetimet paraprake, dyshohet se …

Lexo më shumë »

Sulm në Turqi: 2 të vrarë, 19 të plagosur

Një makinë bombë ka shpërthyer sot afër një makine të policisë, e cila ishte në lëvizje , në lindje të provincës turke, Bingol, duke vrarë dy oficerë të policisë dhe plagosur 19 persona të tjerë, njoftojnë burimet e sigurisë. Bomba e montuar në makinë nga militantët e Partisë së jashtëligjshme të Punëtorëve Kurdistian (PKK), shpërtheu afër zyrës së guvernatorit të …

Lexo më shumë »

Përplasen dy makina në Shkup, tre të plagosur

Tre persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur sot pasdite në stacionin hekurudhor në Shkup. MPB-ja konfirmoi aksidentin, duke thënë se, sipas të dhënave paraprake, në aksident janë përfshirë makina e tipit “Golf” me targa të Velesit dhe makina e tipit “Seat”, transmeton TetovaSot. Të plagosurit me ambulancë janë transferuar në Spitalin e Përgjithshëm “Shën Naum i …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co