Ballina / Tag: Sulm me bombe

Tag: Sulm me bombe

Sulm në Turqi, vriten 13 ushtarë

Nga sulmi me bombë kanë humbur jetën 13 persona dhe 48 të tjerë kanë mbetur të lënduar. Shtabi i Përgjithshëm i Turqisë ka njoftuar se në sulmin me bombë të kryer rreth orës 08:45, me orën lokale ndaj automjetit që transportonte ushtarët dhe rreshterët që kishin dalë me leje nga komanda e brigadës së komandove në Kayseri kanë humbur jetnë …

Lexo më shumë »

80 të vrarë nga sulmi me bombë në Irak, ISIS merr përgjegjësinë

Pothuajse 80 persona, më shumë prej tyre pelegrinë shiitë, janë vrarë nga një sulm me bombë ku ishte vendosur në një kamion në stacionin rrugor në Irak, thotë një zyrtar i sigurisë. Shpërthimi goditi një pikë karburanti dhe restorantin pranë Hilla, rreth 100 km në jug të Bagdadit. Rruga ishte mbushur plot me njerëz që ktheheshin nga përkujtimi i Arbaeen në …

Lexo më shumë »

30 të vdekur në Pakistan pas shpërthimit të bombës në hyrje të një spitali

Të paktën 30 persona kanë mbetur të vrarë nga shpërthimi i një bombe në hyrjen kryesore në një spital në qytetin Kueta, në pjesën jugperëndimore të Pakistanit. Policia tha se nga shpërthimi kanë mbetur të plagosur edhe dhjetra persona të tjerë. Ngjarja ka ndodhur pak kohë pasi trupi i i një avokati të njohur të vrarë ishte sjellë në spital. …

Lexo më shumë »

Momenti kur siriani aktivizoi bombën në çantë (VIDEO)

Zëvendës shefi i policisë në Ansbach, Roman Fertinger, deklaroi se ka indikacione se “pjesë të metalit janë përdorur në këtë mjet shpërthyes”. Dëshmitari  Thomas Debinski deklaroi se “kishte panik pas shpërthimit edhe pse disa menduan se ishte gazi që ka shpërthyer”. “Pastaj personat duke u kthyer prapa thanë se kishte shpërthim nga një person me çantë”, i ka thënë ai …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co