Ballina / Tag: Shqiptaret ne Belgjike

Tag: Shqiptaret ne Belgjike

Si e kontrollon mafia shqiptare trafikun e drogës në Belgjikë (FOTO)

Mafia shqiptare kontrollon portin Antwerp, në Belgjikë. Britanikja “Mirror” shkruan se “kryeqyteti i Kokainës në Evropë” përdoret nga shqiptarët për të dërguar një nga lëndët narkotike me të shtrenjta drejt Londrës. Droga e klasit A vjen në Antwerp nga Kolumbia, duke u fshehur në pllaka mermeri dhe trarë prej druri, të ngarkuar në kontejnerët e anijeve. Më pas janë shqiptarët ata …

Lexo më shumë »

Pejani që fitoi 168 mln Euro në Belgjikë ka ikur në Gjermani “nga frika”

Shqiptari, që para disa ditësh fitoi lotarinë evropiane “EuroMillions” në Belgjikë, në shumë prej 168 milionë eurosh, është zhvendosur në Gjermani. Kjo pasi milioneri i ri është ndierë i rrezikuar. Shqiptari, i cili sipas mediave belge është me prejardhje nga Peja dhe që në Belgjikë ka shkuar gjatë luftës në Kosovë më 1999, është bërë pre e hajdutëve. Që nga momenti …

Lexo më shumë »

Shqiptari në Belgjikë fiton në lotari shumën prej 168 milionë euro

Fituesi i lotarisë “EuroMillions” në Belgjikë është një shqiptar, babai i 4 fëmijëve që punon në një kompani pastrimi, shkruajnë mediat ndërkombëtare. Shqiptari me fat fitoi 168 milionë Euro, ndërkohë që kishte luajtur me vetëm 15 euro. “E kam të vështirë ta besoj”, është shprehur fituesi i Lotarisë Kombëtare. Ai është një ndjekës i futbollit, i pëlqejnë filmat e Robert De …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co