Ballina / Tag: Seance parlamentare

Tag: Seance parlamentare

Brenda 2 javësh sërish seancë për Haradinajn

Gjykata e Colmanit në Francë, pritet që brenda dy javës të zhvillojë edhe një seancë për liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn. Këtë e ka bërë të ditur avokati i tij në Kosovë Arianit Koci përmes profilit në Facebook. “Seanca për z. Haradinaj pritet të mbahet brenda dy javëve”, ka shkruar Koci. Haradinaj ishte arrestuar me një urdhër-arrest …

Lexo më shumë »

PD rikthehet në Parlament, priten debate për përgjimet dhe reformën në drejtësi

Pas bojkotit 10-ditor, opozita rikthehet sot në sallën e Parlamentit, ndërsa seanca plenare e radhës pritet të përfshihet nga debatet për reformën në drejtësi. Zhvillimet e fundit, pas takimit të 6 qershorit Rama-Basha, pritet të dominojnë seancën e sotme. Pezullimi i drejtorit të Policisë së Shtetit, Haki Çako, apo qëndrimet e ndërkombëtarëve për dështimin e kompromisit  për reformën në drejtësi, …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co