Ballina / Tag: Saimir Tahiri

Tag: Saimir Tahiri

Tahiri, qytetarëve: Kufizoni lëvizjet, presim ditë shumë më të ftohta!

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka apeluar qytetarët, kryesisht ata në veri dhe verilindje të vendit të kufizojnë sa të jetë e mundur lëvizjet. Tahiri: Ditët që vijnë do të jenë shumë më të ftohta, me temperatura shumë më të ftohta se sot. Unë e gjej këtë rast për t’u bërë thirrje edhe njëherë të gjithë qytetarëve, veçanërisht zonës veriore, verilindore, …

Lexo më shumë »

Tahiri në komisionin për pajisjen e përgjimit: Pyesni Prokurorinë

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ndodhet i ftuar në seancën dëgjimore për komisionin hetimor për pajisjen e përgjimit IMSI Catcher. Tahiri u tha deputetëve se për të gjitha pyetjet duhet të drejtoheshin tek prokuroria që po zhvillon hetimet për rastin. Debatet: Noka: Kemi koment për atë çështje? Tahiri: Unë u përgjigja Noka: Zt. dëshmitar keni thënë në një emision tv …

Lexo më shumë »

Ministri Tahiri miraton udhëzimin për listat e zgjedhësve

Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri ka miratuar udhëzimin për nisjen e procedurave të hartimit të listave zgjedhore në kuadër të zgjedhjeve të 18 qershorit 2017. Ministria e Brendshme sqaroi se ekstraktet e përbërësve zgjedhor dhe listat gjenerohen automatikisht nga Regjistri Kombëtar i Gjendjes Civile. Ai gjeneron formatin elektronik të ekstraktit të përbërësve zgjedhorë brenda datës 20 dhjetor 2016, …

Lexo më shumë »

Tahiri: Jo ndjekje penale për ata që dorëzojnë armët deri më 30 prill 2017

Qeveria ka miratuar vendimin që amniston të gjithë ata që dorëzojnë armët vullnetarisht. Sipas Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, nuk do të ketë dënime dhe as ndjekje penale për dorëzimin e armëve deri më 30 prill të vitit të ardhshëm. Tahiri: Sot miratuam në qeveri, Jo Ndjekje Penale dhe Zero nënim per ata qe dorzojne armen brenda 30 Prill 2017. …

Lexo më shumë »

IKMT, aksion për shembjen e objekteve që kanë zënë hapësirën e Universitetit Bujqësor

IKMT-ja do të nisë një aksion për shembjen e objekteve që kanë zënë hapësirën e Universitetit Bujqësor. Për këtë arsye është bllokuar rruga nga rrethrotullimi i Bathores deri në Qendër Institut. Aksioni do të nisë me bizneset e më pas do të nxirren jashtë familjet që kanë zënë hapësirat e universitetit. Në mbështetje të tij do të jenë forcat e …

Lexo më shumë »

Tahiri inspekton rrëshqitjen e dheut në Kombinat

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri inspektoi punimet e emergjencave civile në zonën ku pati rrëshqitje dheu që vendosi disa banesa në rrezik në zonën e Kombinatit në Tiranë. “Garantoj mbi të gjitha banorët këtu, që nuk janë vetëm dhe do marrim masa për të dhënë zgjidhje sa më shpejt, pa toleruar asnjë neglizhencë që mund të sillte dhe …

Lexo më shumë »

Incident në Parlament, pas debatit me Tahirin, Noka përplaset me Brahon

Në Komisionin Parlamentar të Sigurisë ka ndodhur këtë të martë një incident gjatë kohës kur në praninë e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri është diskutuar për buxhetin e rendit. Pas një përplasjeje mes deputetit, Flamur Noka dhe ministrit të Brendshëm, deputeti demokrat është konfliktuar edhe me kryetarin e Komisionit, Spartak Braho dhe më pas është larguar. Noka ka këmbëngulur në …

Lexo më shumë »

Nis sot punimet samiti i Diasporës, 4 panele njëkohësisht

Dita e Parë e Samitit të Diasporës nis me 4 panele te cilat zhvillohen paralelisht nga ora 9.00-10.45 në Muzeun Historik, Galeria e Arteve, Teatri Kombetar dhe Ministria e Punëve të Jashtme. Në ora 10:45, në Ministrinë e Punëve te Jashtme,  do të çelet ekspozita “Dokumente mbi Shqipërinë dhe shqiptarët e Diasporës” e arvanitasit Panagiotis Koliomichalis. Pas ceremonisë se çeljes së ekspozitës do të zhvillohen punimet …

Lexo më shumë »

Tahiri dhe Lame shpërndajnë 250 leje legalizimi në Kombinat

250 leje legalizimi janë shpërndarë në zonën e kombinatit në Tiranë. Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame i kërkuan banorëve të bëhen bashkëpunues me institucionet. “Në këtë zonë ka akoma shumë legalizime për t’u bërë, shumë familje që e presin procedurën. Ka shumë familje që ende janë duke plotësuar dokumentacionin. Flisni me ta për të …

Lexo më shumë »

Tahiri: Qeveria e parë që kanabisin e trajton në themel

Ministri i Brendshëm në Shqipëri, Saimir Tahiri ka akuzuar nga foltorja e Kuvendit, Partinë Demokratike se ka përbaltur policinë pasi e quan vendin “kanabistan”. Tahiri ka mbajtur po të njëjtin qëndrim ndaj opozitës, ndërsa theksoi se operacionet e policisë PD-së i quan dështime. Ndërsa nga ana tjetër ministri iu drejtoji gishtin deputetëve të PD-­së nëse janë në anën e banditëve …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co