Ballina / Tag: Ramiz Lladrovci

Tag: Ramiz Lladrovci

Lladrovci pezullon katër zyrtarë komunal të Drenasit

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka pezulluar nga detyra 4 zyrtarë komunal- shërbyes civilë.  Në një komunikatë dërguar për media thuhet se Kryetari Lladrovci mori një vendim të tillë për shkak se ndaj katër zyrtarëve komunal, iu është ngritur aktakuzë. Më tutje thuhet se Kryetari i Drenasit Ramiz Lladrovci, këtë veprim e ka bërë duke u bazuar në …

Lexo më shumë »

Fillon heshtja zgjedhore për kryetar të Drenasit

Pas pesë ditë fushatë, e cila është zhvilluar kryesisht “në oda”, në këto çaste ka filluar heshtja zgjedhore për kryetar të Drenasit, ku në balotazh garojnë dy kandidatë, nga PDK dhe Nisma. Sipas ligjeve të Republikës së Kosovës, heshtja zgjedhore fillon një ditë para mbajtjes së zgjedhjeve dhe heshtja hynë në fuqi në ora 24:00. Në heshtjen zgjedhore ndalohet çdo …

Lexo më shumë »

Sot nis fushata për balotazhin e Drenasit

Sot do të nis fushata zgjedhore për raundin e dytë të zgjedhjeve në Drenas e cila do të zgjasë deri me datën 16 dhjetor. Kështu ka vendosur Komisioni Qendror Zgjedhor. Dy kandidatët që garojnë në balotazh kishin këtë përqindje. Ramiz Lladrovci, PDK: 45.4 % dhe Isa Xhemajlaj, Nisma për Kosovën, 26.19 %. Në zgjedhjet në Drenas të drejtë vote kishin …

Lexo më shumë »

Deda: Zgjedhjet në Drenas, fundi i politikës klienteliste

Deputeti Ilir Deda po konsideron se rezultati i rundit të parë të zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Drenas, tregon se ka ardhur fundi i bastioneve politike në Kosovë. Ai ka shfaqur mbështetje edhe për kandidatin e NISMA-s, Isa Xhemajlaj që garon në balotazh me Ramiz Lladrovcin e PDK-së, duke folur se sa i rëndësishëm është ndryshimi në këtë komunë, në votimet …

Lexo më shumë »

Lladrovci: Do t`i rrisim subvencionet në bujqësi

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Drenasit, Ramiz Lladrovci, konsideron se prioritetet e qeverisjes së tij në Drenas janë në linjë të plotë me pritshmëritë e qytetarëve. Kështu ai tha gjatë takimit konsultativ me qytetarët e Komoranit-lagja Ibriqi, në Negroc dhe Abri të Epërme, të cilët i siguroi që kërkesat e tyre do të mundohet që t’i …

Lexo më shumë »

Drenasi, testi i parë për Veselin

Pas gjashtë muajve pasi që ka marrë “timonin” e partisë më të madhe në vend(PDK), Kadri Veseli do t’i nënshtrohet testit të parë nga qytetarët në një Komunë të vogël të Kosovës (Drenas). Veseli i ka mobilizuar të gjitha strukturat partiake për ta rifituar Drenasin, komunë kjo që vazhdimisht është qeverisur nga PDK-ja, pasi që rezultati i këtyre zgjedhjeve, nga …

Lexo më shumë »

Lladrovci: Jam gati për 4 dhjetor

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Drenasit, Ramiz Lladrovci, po vazhdon me takimet e tij konsultative me qytetarët e kësaj komune. “Këtë herë, Lladrovci ka bashkëbiseduar me qytetarët e Drenasit I dhe II, të Çikatovës së re, Zabelit të ulët, Komoranit I, Nekocit dhe Korroticës së ulët”, thuhet në komunikatën e PDK-së, për media. “Bashkëbiseduam për problemet …

Lexo më shumë »

Ramiz Lladrovci: Baci Jakup, kthehu në shpinë tande!

Kandidati i PDK-së për kryetar të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka takuar sonte strukturat e PDK-së në Drenas. Në këtë takim kanë marrë pjesë kryetar i PDK-së, Kadri Veseli, zv/kryeministrit Hajredin Kuçi, ministrat Memli Krasniqi dhe Blerand Stavileci, deputetë dhe zyrtarë të lartë të PDK-së. Duke folur për mbështetjën e gjerë që po merr kandidatura e tij në Komunën e Drenasit, …

Lexo më shumë »

Lladrovci: Drenicën dhe PDK-në nuk mund t’i ndajë asgjë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, së bashku me kandidatin e kësaj partie për kryetar të Drenasit, Ramiz Lladrovci, zhvilloi një takim konsultativ me qytetarët e Arllatit. Në takim, morën pjesë qindra qytetarë të këtij fshati, me këtë rast, Kryetari Veseli foli për sfidat aktuale të shtet ndërtimit, duke u fokusuar te zhvillimet aktuale në prag të zgjedhjeve …

Lexo më shumë »

Ramiz Lladrovci: Po hyj në zgjedhjet e Drenasit për mandat pesëvjeçar

Kandidati i PDK-së për kryetar të Drenasit, Ramiz Lladrovci thotë se e ka pranuar kandidimin për t’ju shërbyer qytetarëve të Drenasit. Në një intervistë, Lladrovci thekson se do t’ia dalë mbanë. “Do të kemi një dinamikë të shtuar në të mirë të përmirësimit të jetës dhe të përditshmërisë së njerëzve këtu. Sigurisht se pas fazës së parë disamujore, në mandatin …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co