Ballina / Tag: Ramiz Kelmendi

Tag: Ramiz Kelmendi

Mustafa thotë do të kërkojë nga BE të marrë masa ndaj Gjuriqit

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha sot në Ferizaj se do të kërkojë nga Bashkimi Europian të marrë masa ndaj Serbisë për sjelljet provokuese të zyrtarit të saj, Marko Gjuriqit. Duke folur me rastin e përurimit të ETC-së në këtë qytet, kryeministri Isa Mustafa ka folur për deklaratat e Marko Gjuriqit në veri të Mitrovicës. Mustafa tha se do të …

Lexo më shumë »

Prokuroria po e heton Ramiz Kelmendin

Ramiz Kelmendit nuk po i ecën mbarë si zëvendës i Isa Mustafës. Nga dita kur është zgjedhur zëvendëskryeministër ai është vënë nën llupën e prokurorisë. Gazeta Fjala, merr vesh se prokuroria e shtetit po e heton zëvendëskryeministrin, Ramiz Kelmendi për rrezikim të shëndetit të qytetarëve me mish pa afat. Gjatë një kontrolli të policisë dhe inspektorëve të Agjencisë së Ushqimit …

Lexo më shumë »

Kelmendi: Përmirësimi i mjedisit afarist prioritet i Qeverisë së Kosovës

Zëvendëskryeministri Ramiz Kelmendi, mori pjesë në takimin koordinues të Task Forcës me grupet punuese për reformat që ndërlidhen me raportin e Bankës Botërore për të bërit biznes, të organizuar nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë. Kelmendi theksoi se përmirësimi i mjedisit afarist ka qenë dhe mbetet prioritet i vazhdueshëm i Qeverisë. Në këtë takim, ku ishte e pranishme edhe ministrja …

Lexo më shumë »

Zyrtare: Ramiz Kelmendi emërohet zëvendëskryeministër

Qeveria e Kosovës bën të ditur se Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë vendim për emërimin e Ramiz Kelmendit në postin e zëvendëskryeministrit në Qeverinë e Republikës së Kosovës. “Sot, z. Kelmendi do të dorëzojë mandatin e deputetit të Kuvendit të Republikës së Kosovës.” thuhet në komunikatë. //telegrafi/

Lexo më shumë »

Ramiz Kelmendi afër LDK-së dhe postit të lartë në qeveri

Ish deputeti i PDK-së dhe AAK-së, Ramiz Kelmendi është afër kalimit në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Në një prononcim, Kelmendi ka bërë të ditur se ka pasur disa takime me Kryeministrin Isa Mustafa në lidhje më këtë çështje dhe se pret që nesër të vendoset për një aderim eventual në parti dhe një post të lartë qeveritar. Kelmendi thotë se …

Lexo më shumë »

Ramiz Kelmendi: Paga ime mujore është 1 milion euro (VIDEO)

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës Ramiz Kelmendi ka pranuar se ka marr ofertën për të qenë zëvendëskryeministër i Kosovës. Ai në emisionin “Infobox” të RTV Dukagjini ka thënë se tani po pret konfirmimin e koalicionit qeverisës për të filluar punën siç ka thënë ai lëvizjen e zhvillimit ekonomik në Kosovë. Por Kelmendi gjatë kësaj interviste ka dhënë edhe një …

Lexo më shumë »

Donacioni i sotëm i Ramiz Kelmendit dhe ‘Elkos Group’, shembull edhe i tolerancës ndërfetare

Për nderë të ditës së bamirësisë ‘Nënë Tereza’, ditë kjo zyrtare e votuar nga Parlamenti i Kosovës, kompania e deputetit të pavarur të Kuvendit të Kosovës dhe biznesmenit Ramiz Kelmendi, ‘Elkos Group-Etc’, ka ndarë donacione në ndihma dhe mbështetje për personat në nevojë dhe disa kategori të veçanta në rajonin e Pejës. Vlera e ndihmave kap vlerën e 15 mijë …

Lexo më shumë »

Kelmendi tregon se përse dështoi takimi i sotëm në “konakun” e tij

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Ramiz Kelmendi kishte ftuar sot në villen e tij në Kuqishtë, kryetarët e partive politike parlamentare. Arsyeja e ftesës nga ana e Kelmendit ishte që të diskutohej rreth çështjes së marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, marrëveshje kjo e cila nesër shkon në Kuvend për votim. Mirëpo ky takim nuk u realizua …

Lexo më shumë »

Dështon takimi te Ramiz Kelmendi, liderët nuk shkojnë

Liderët e partive opozitare kanë njoftuar se nuk do të mund të marrin pjesë në takimin e thirrur nga deputeti i pavarur Ramiz Kelmendi. Kelmendi ka konfirmuar se Fatmir Limaj dhe Ramush Haradinaj nuk do të marrin pjesë pa treguar ndonjë detaj rreth arsyes. Ndërkohë Kelmendi po ashtu ka thënë se as kryeministri Mustafa nuk do të jetë në gjendje …

Lexo më shumë »

Vetëvendosje nuk merr pjesë në takimin e së mërkurës

Përderisa për takimin e së mërkurës deri më tani e kanë konfirmuar pjesëmarrjen tri liderët e partive politike, të Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, partia më e madhe opozitare në vend Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se nuk do të marrin pjesë në këtë takim, pasi për ta nuk është e rëndësishme. Sipas, …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co