Ballina / Tag: Policia gjermane

Tag: Policia gjermane

Arrestohen dy kosovarë në Gjermani, dyshohet se po planifikonin sulme terroriste

Dy vëllezër kosovarë janë arrestuar në orët e para së të premtes në qytetin gjerman të Duisburg pasi dyshohen se po planifikonin akte terroriste. Policia e Gjermanisë thotë se dy vëllezër, të lindur në Kosovë, janë arrestuar të dyshuar se ata kanë planifikuar sulm në një qendër tregtare në pjesën perëndimore të Gjermanisë. Policia tha se personat, 28 dhe 31 …

Lexo më shumë »

Policia gjermane ndalon autobusin nga Kosova, shoferët që katër ditë pa pauzë

Katër ditë e net pa u ndalur kanë vozitur me autobusin e tyre dy shoferë kosovarë në relacionin Kosovë-Gjermani, derisa i kanë ndaluar autoritetet gjermane afër Karlsruhe-s pasditen e së mërkurës. Autobusi sapo kishte mbërritur në stacionin e Karlsruhe-s dhe do të nisej menjëherë për në Kosovë me hipjen e udhëtarëve, bëhet e ditur në një komunikatë të policisë gjermane. …

Lexo më shumë »

Vazhdojnë abuzimet seksuale në Gjermani

  Abuzime seksuale janë raportuar në Gjermani gjatë karnavaleve të Berlinit. Policia në Gjermani ka njoftuar se dy vajza të moshës 17 dhe 18 vjeçare janë ngacmuar seksualisht dhe janë grabitur. Poashtu policia ka theksuar se një grup prej 10 të rinjsh kanë rrethuar dy vajzat dhe më pas i kanë grabitur. Tre nga “agresorët” janë arrestuar, ndërsa vijojnë hetimet për pjesëtarët …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co