Ballina / Tag: Planifikim

Tag: Planifikim

Arrestohen dy kosovarë në Gjermani, dyshohet se po planifikonin sulme terroriste

Dy vëllezër kosovarë janë arrestuar në orët e para së të premtes në qytetin gjerman të Duisburg pasi dyshohen se po planifikonin akte terroriste. Policia e Gjermanisë thotë se dy vëllezër, të lindur në Kosovë, janë arrestuar të dyshuar se ata kanë planifikuar sulm në një qendër tregtare në pjesën perëndimore të Gjermanisë. Policia tha se personat, 28 dhe 31 …

Lexo më shumë »

Francë: Arrestohet 16 vjeçarja për planifikim të sulmeve terroriste

Një vajzë 16 vjeçare nga Franca është nën hetime policore për akuzat se ka planifikuar sulm xhihadist duke përdorur aplikacionin për dërgimin e mesazheve “Telegram”, njoftojnë zyrtarët francezë. Vajza, e cila nuk ka histori kriminale, ishte arrestuar në shtëpinë e saj të enjten e kaluar, pas një bastisje kundër terrorizmit afër Parisit, raporton BBC. Ajo ishte administratore e një grupi …

Lexo më shumë »

Gruevski po planifikon të arratiset nga Maqedonia

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski po planifikon që këto ditë të arratiset nga Maqedonia, bën me dije “Kosova Press” duke u bazuar në një burim ndërkombëtar. Po sipas këtyre burimeve, arsye që Gruevski pritet ta merr ketë veprim është zbrazja, apo bartja e llogarive bankare nga bankat e Maqedonisë në vendet e treta. Po sipas këtyre burimeve, një veprim të tillë …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co