Ballina / Tag: PD (faqja 3)

Tag: PD

Krerët e PD-së nderojnë Adem Jasharin në Tiranë

Krahas Ditës së Pavarësisë, sot shqiptarët përkujtojnë dhe ditëlindjen e komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-kryeministri Berisha, deputetë dhe funksionarë të tjerë të PD-së zhvilluan sot homazhe pranë bustit të Adem Jasharit në Tiranë. “Kombi shqiptar bashkohet me 28 Nëntor në festë dhe në kujtesë të sakrificës shumëshekullore për Liri …

Lexo më shumë »

PD: Ferri që ka krijuar Rama në Vlorë i mori jetën të riut

Arben Ristani, Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, deklaroi se “Lungomarja e Ferrit për vlonjatët gjatë sezonit turistik, është kthyer në Lungomaren e vdekjes”, duke iu referuar aksidentit me pasojë vdekjen e një të riu që ndodhi të shtunën. “Një i ri humbi jetën dje aty, për shkak të një grope në Lungomare dhe në vend që qeveria e Edi …

Lexo më shumë »

Basha: Hapja e PD-së ka hyrë në fazën e saj finale

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se kjo parti do të jetë e hapur për këdo “që dëshiron të japë kontributin për të sjellë një politikë në shërbim të njerëzve”. “Hapja e PD-së do të jetë e vërtetë dhe e pakthyeshme. Partia do të jetë e hapur për këdo që dëshiron të japë kontributin për të sjellë një politikë …

Lexo më shumë »

Rama në Kolonjë: PD do të humbasë edhe më thellë, nuk merret me njerëzit

Teksa përshëndeti fitoren e Ilia Stefës në zgjedhjet për kreun e Bashkisë së Kolonjës, kryeministri Edi Rama, tha se opozita në zgjedhjet e tjera do të humbasë më thellë. Kjo vjen për shkak siç tha kryeministri, pasi opozita nuk bën detyrën e saj. “Ajo që dua t’ju them sot është që herës tjetër do të humbin edhe më thellë. Shqipëria …

Lexo më shumë »

Informacion mbi votuesit, KQZ pranon kërkesat e PD

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar një kërkesë të dorëzuar nga Partia Demokratike për të marrë informacion nga Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile mbi lëvizjen e popullatës. Opozita kërkon që ky informacion të sigurohet për të njohur votuesit që janë zhvendosur nga njëri qark në tjetrin nga viti 2012 deri në vitin 2016. Veç lëvizjeve nga njëri qark në …

Lexo më shumë »

Basha me fermerët e Mjekësit: Mbështetje 100% sa të vijmë në pushtet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte pranë banorëve në fshatin Mjekës të Elbasanit të cilët ndodhen në prag katastrofe ekonomike. Basha tha se sëmundja e gjedhit, po shfaros lopët çka për shumicën e këtij fshati me mijëra banorë, pak kilometra nga Elbasani, është falimentim i plotë. Fshati ka pak tokë, tha Basha ndaj banorët kanë investuar në blegtori duke …

Lexo më shumë »

Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e mazhorancës për heqjen e pezullimit të Vetting-ut

Pasi dëgjoi palët, Gjykata Kushtetuese vendosi të rrëzojë kërkesën e mazhorancës në Kuvendin e Shqipërisë për të hequr masën e pezullimit të vendosur për ligjin e Vetting-ut. Gjykata e vendosi këtë masë pas kërkesës së Partisë Demokratike. Ajo i është drejtuar për mendim edhe Komisionit të Venecias. Në sallë sot ishin edhe ambasadorët Donald Lu e Romana Vlahutin. /Lapsi/

Lexo më shumë »

Opozita, 700 vota më pak, analiza e dy humbjeve në zgjedhjet e Kolonjës

Pas zgjedhjeve në Kolonjë, Partia Demokratike heshti. Lulzim Basha ishte paraditen e së hënës me strukturat në Elbasan, por për Kolonjën, të cilës ia dorëzoi një aleati të ri, nuk bëri asnjë deklaratë, asnjë qëndrim. Edhe drejtuesit e tjerë më të lartë shmangën komunikimin me median, pa marrë përsipër të bëjnë një analizë për rezultatin e zgjedhjeve në Kolonjë. Edi …

Lexo më shumë »

Flamur Noka përjashtohet me 10 ditë nga punimet e Kuvendit

Taulant Balla tha se deputeti i PD, Flamur Noka është përjashtuar me 10 ditë nga punimet e Kuvendit. Balla: Kryetarja e seancës, Leskaj i ka bërë me dije tërheqjen e vëmendjes dhe më pas hyn në parashikimet e nenit 65 ku jepet dënimi maksimal dhe dënimi maksimal është 10 ditë kalendarike përjashtim. Ajo që më vjen keq është se grupi parlamentar …

Lexo më shumë »

Privatizimi i OSSH, Balla: Policia të sjellë me forcë në komision Sali Berishën

Ish kryemimistri Sali Berisha është thirrur për herë të tretë në komisionin hetimor për privatizimin e OSSH-së, por që nuk është paraqitur. Kreu i komisionit hetimor, Taulant Balla është shprehur se do t’i bëjë shkresë policisë për shoqërimin me forcë të Berishës. “Shkresë policisë për shoqërimin me forcë të shtetasit Sali Berisha. Është hera e tretë që Sali Berisha refuzon …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co