Ballina / Tag: ndryshe

Tag: ndryshe

Pse nuk duhet ta mbani portofolin në xhepin mbrapa

Shpesh kur hipni në urban apo metro (për vendet jashtë) ju këshillojnë që portofolin tuaj të mos e mbani në xhepin mbrapa. Ka kudo hajdutë, apo jo? Por përveçse mund të bini “viktimë” në këto raste, është e dëmshme për shinën mbajtja e portofolit në xhepin pas. “Askush nuk duhet të mbajë portofolin në xhepin e pasmë, jo se mund …

Lexo më shumë »

Një debat i adhurueshëm mes babait dhe vajzës 15 muajshe (VIDEO)

Lola është një vogëlushe 15 muajshe e cila debaton ashpër me babanë e saj. Vogëlushja ka hipur në një tavolinë prej xhami dhe nuk ka asnjë qëllim të zbresë. Babai këmbëngul, por me sa duket ajo as që ka në plan të ndryshojë mendim. Kështu që nis një debat i ashpër. Për më tepër hidhini një sy videos./noa/  

Lexo më shumë »

Qytetet në të cilat nuk ka banorë (FOTO)

Në gjithë Kinën janë me qindra qytetet të cilat kanë pothuajse gjithçka për zhvillimin e një jetese moderne dhe normale, që nga infrastruktura urbane e kompletuar me komplekse apartamentesh të thjeshta dhe luksi, pishina, shatërvane, ujësjellës, energji elektrike e madje edhe vepra arti publike. Në këto qytete ka gjithçka, përveç faktorit kryesor; banorët. Këto qytete janë pjesë e një plani madhor …

Lexo më shumë »

Japonezi mbjell mijëra lule rozë për bashkëshorten e verbër

Toshiyuki Kurokiut iu desh një dekadë e tërë për të ndërtuar një tablo mahnitëse me lule rozë për bashkëshorten e tij, pasi ajo u verbua. Çifti japonez ka 30 vite të martuar. Yasuko bashkëshortja e Toshiyukit vuante nga diabeti, i cili pas disa komplikacioneve i mori edhe shikimin. Kjo situatë i krijoi gjendje depresioni gruas. Ai vuri re se kopshti …

Lexo më shumë »

10 drejtorët më të paguar në SHBA, 1 prej tyre drejton Google

SHBA-ja është cilësuar si vendi i ëndrrave dhe i mundësive! Shumë njerëz kanë gjetur veten dhe janë punësuar në kompani e pozita pune mjaft të lakmueshme. Sigurisht edhe profesionalizmi i tyre është shpërblyer. Revista “Forbes” në një artikull ka bërë të ditur se cilët janë 10 drejtorët ekzekutiv më të paguar në SHBA. I pari në këtë listë është renditur …

Lexo më shumë »

Dy motra të nderit kultivojnë marihuanë

Dy motrat e nderit Kate dhe motra Darcy janë dy murgesha të cilat jetojnë në Kaliforni dhe kultivojnë marihuanë në shtëpinë e tyre. Dy motrat, të cilat ndajnë një apartament bashkë, e rrisin marihuanën për të prodhuar ilaçe që lehtësojnë dhimbjet. Të dyja motrat, janë të vetëdijshme se rrezikojnë ndërprerjen e aktivitetit sipas ligjit amerikan që nuk lejon prodhimin e këtyre …

Lexo më shumë »

Dasëm pa dhëndërr, 36 vjeçarja me kancer martohet me veten e saj

Derisa altari i bardhë mbetet ëndërr për sercilin prej nesh, ky vendim i madh në jetë nuk ka ardhur në kohën e duhur për disa persona. Është sëmundja e kancerit që shumë personave edhe ua ka shuar ëndrrën. Vajza 36-vjeçarja nuk kishte nevojë për një dhëndër që ta priste atë në altar për t’u martuar. Natalie Adams, e diagnostikuar me …

Lexo më shumë »

12 fshatrat e botës me pamje mahnitëse (foto)

Kur bëhet fjalë për vende të bukura patjetër që duhet përmedur edhe fshatratë, ku përveç qetësisë që na ofrojnë, ne mund të kënaqemi edhe pamjet mahnitëse të tyre. Bukuria e botës që ne jetojmë varet dhe nga fshatrat, të cilët kalojnë çdo kufi me bukurinë e tyre. Më poshtë mund të shihni listën rej 12 fshtarave më të bukura në …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co