Ballina / Tag: Ndjekje penale

Tag: Ndjekje penale

Tahiri: Jo ndjekje penale për ata që dorëzojnë armët deri më 30 prill 2017

Qeveria ka miratuar vendimin që amniston të gjithë ata që dorëzojnë armët vullnetarisht. Sipas Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, nuk do të ketë dënime dhe as ndjekje penale për dorëzimin e armëve deri më 30 prill të vitit të ardhshëm. Tahiri: Sot miratuam në qeveri, Jo Ndjekje Penale dhe Zero nënim per ata qe dorzojne armen brenda 30 Prill 2017. …

Lexo më shumë »

Dhuna në kopshtin e fëmijëve, ndjekje penale edhe për dy edukatoret

Pas skandalit në kopshtin “Diren” mbi dhunën e ushtruar ndaj një fëmije 3-vjeçar dhe arrestimit të administratores Anjeza Shabani, penalisht do të ndiqen edhe 2 edukatoret e tjera të këtij institucioni. Policia e Tiranës ka referuar materialet në Prokurorinë e Tiranës në ngarkim të tyre me akuzën e moskallzimit të krimit. 2 edukatoret mësohet se do të ndiqen penalisht në …

Lexo më shumë »

Shpërdorim detyre, procedim penal për dy punonjës të ISHSH Berat

Dy punonjës të Inspektoriatit Shëndetësor në Berat, po ndiqen penalisht nën akuzën e shpërdorimit të detyrës. N.Gj., 44 vjeç, banues në Berat, F.Sh., 48 vjeç, banues në Berat, me detyrë kryeinspektor në Inspektoriatin Shtetëror Shëndetësor Berat dhe N.K., 31 vjeç, banues në Berat, me detyrë inspektor në Inspektoriatin Shtetëror Shëndetësor Berat, po procedohen penalisht në gjendje të lirë. Procedimi penal …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co