Ballina / Tag: Lulzim Basha

Tag: Lulzim Basha

Zgjedhjet 2017 – Basha mesazh indirekt OSBE për votimin dhe numërimin elektronik

Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha, ritheksoi angazhimin e tij për një proçes të hapur dhe përfshirës në përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë. Basha përjashtoi në mënyrë kategorike mundësinë e bojkotit të zgjedhjve, ndërsa shprehu sigurinë se Partia Demokratike do ti fitojë ato.  Gjatë takimit me drejtuesit e strukturave në rrethe, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, rrëzoi në mënyrë …

Lexo më shumë »

Basha: 2016 fundviti i fundit i një kryeministri të korruptuar

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas konferencës së fundvitit të kryeministrit Edi Rama. Në një reagim për mediat, Basha tha se ky është fundviti i fundit i një  kryeministri të korruptuar e të lidhur me krimin. Basha rendit të gjitha ato që ai i quan dështime të qeverisë Rama. Basha: Bilanci 2016 dhe fundviti i fundit i një kryeministri …

Lexo më shumë »

Basha: Ndarja e politikës me krimin sapo ka filluar

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e quan vendimin e KQZ një ndarje të politikës me krimin, që sapo ka filluar. Në një postim në Facebook ai thotë se kjo është një fitore e shumëpritur. “Ndarja e politikës me krimin sapo ka filluar. Për të gjithë shqiptarët e ndershëm kjo është një fitore e shumëpritur. Beteja është e gjatë dhe …

Lexo më shumë »

Lirimi i Lul Berishës, Basha: Rama të shkarkojë urgjentisht Dakon

Nisur nga lajmet se, ish-kreu i bandës së Durrësit, Lulzim Berisha është liruar me kërkesë të kryetarit të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit shkarkimin e menjëhershëm të tij. Në një deklaratë për mediat, ku të pranishëm kanë qenë edhe anëtarët demokratë të Këshillit Bashkiak të Durrësit, Basha ka …

Lexo më shumë »

Basha: BE-ja i dha Shqipërisë shuplakë të rëndë

Lulzim Basha e cilësoi një shuplakë për qeverinë mospërcaktimin e një date nga Bashkimi Europian për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Demokratike, Basha bëri përgjegjës kryeministrin Edi Rama. “Duke mohuar problemet me drogën, krimin, korrupsionin dhe mosmarrjen e përgjegjësisë për zgjedhje të lira, qeveria e Ramës faktikisht ka refuzuar të marrë përgjegjësi për këtë …

Lexo më shumë »

Deputetët dhe kryetarët e bashkive në PD do të përzgjidhen nga anëtarët

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se duke filluar nga zgjedhjet e ardhshme një pjesë e kandidatëve për kryetarë të bashkive dhe për deputetë do të përzgjidhen nga anëtarësia e thjeshtë e partisë sipas parimit një anëtar një votë. Gjatë fjalës së mbajtur me rastin e 26 vjetorit të themelimit të Partisë Demokratike, Basha u shpreh se ky rregull …

Lexo më shumë »

Muri në Mitrovicë, Basha: Akt provokues dhe destabilizues

Kryetari i Partia Demokratike deklaron se po ndjek me shqetësim aktin e ngritjes së mjrit ndarës në urën e Ibrit në Mitrovicë  me linjë të pretenduar etnike mes shqiptarëve dhe serbëve, thotë opozita. “Muri po ngrihet në thyerje të plotë të ligjeve të Republikës së Kosovës dhe në dhunim të Marrëveshjeve të arritura në Bruksel. Nga informacionet e deritanishme duket …

Lexo më shumë »

Rama: Luli e PD, i vetmi përkthyes besnik i të vërtetave të këtij vendi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së kreut të PD, Lulzim Basha i cili nga Gjermania tha se Rama gënjeu sepse nuk do të pranojë për përgjegjësinë që ka për ligjin e Vettingut. Rama në një postim në rrjetin social FB, ironizon Bashën duke thënë se ai është i vetmi perkthyes besnik i te vertetave te ketij vendi. Ramë në …

Lexo më shumë »

Basha nga Gjermania: Kërkojmë hapjen e negociatave. Merkel na mbështet

Nga Gjermania ku mori pjesë në kongresin e CDU, kryetari i PD, Lulzim Basha ka kërkuar hapjen e negociatave me Bashkimin Europian. Në një deklaratë për mediat, kryeopozitari Basha tha se hapja e negociatabe do të ishte presion shtesë ndaj qeverisë së dështuar Basha: Partia Demokratike dhe unë jemi fare të qartë në qëndrimin tonë, ne kërkojmë hapjen e negociatave …

Lexo më shumë »

Basha: Krimet në Fier dhe Korçë reflektojnë gjendjen e varfërisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka konsideruar vrasjet e fundit në Fier dhe në Korçë si një reflektim i gjendjes së varfërisë në vend. Në një deklaratë për mediat, Basha thotë se Shqipërisë duhet ti kthehet shpresa dhe politika ka rolin kryesor për këtë gjë. Deklarata e Lulzim Bashës Jam i tronditur nga krimet e tmerrshme në familje në …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co