Ballina / Tag: Kronika (faqja 4)

Tag: Kronika

Milano, mbetet i vdekur në atentat 26 vjeçari shqiptar

Një shqiptar 26 vjeçar identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur, ka humbur jetën pas një sherri në një bar në Milano. Raportohet se shqiptari është qëlluar nga dy persona të tjerë. Ndërsa, viktima rezulton të ketë qenë person me precedentë penale, mirëpo nuk saktësohen akuzat apo dënimet për këtë person. Kurse, shqiptari që mbeti i vrarë, …

Lexo më shumë »

Indi, braktisët nga mjeku e infermierja, vdes foshnja në autoambulancë

Ka mbetur e vdekur një foshnje në Indi pas një shpërthimi të një autoambulance. Duke ju referuar raporteve lokale, mësohet se një mjek dhe një infermiere ishin të pranishëm me foshnjën në fjalë e cila pësoi vdekjen nga përfshirja e flakëve, përderisa 2 të njëjtit kërcyen për shkaqe sigurie përpara shpërthimit të autoambulancës. Ndërsa, mjeku dhe infermierja bëhet e ditur …

Lexo më shumë »

Itali, shqiptari e vret shqiptarin pasi komplimentoi një vajzë në diskotekë

Për shkak të një komplimenti të bërë një vajze në diskotekë, shqiptari 20 vjeçar u sulmua për vdekje nga katër të rinj. Në mesin e sulmuesve ishte edhe një shqiptar. Ngjarja tragjike ndodhi në Terni të Perugia-s në Itali në mesnatën e së hënës mes 7 dhe 8 dhjetorit. Viktima Oltjan Nela kishte 13 vjet që jetonte me familjen në …

Lexo më shumë »

14 të vdekur në Indi nga përplasja e dy trenave

Pas një përplasje mes dy trenave në vende të ndryshme të Indisë kanë mbetur të vdekur të paktën 14 persona, kanë njoftuar autoritetet e këtij vendi. Bëhet e ditur se aksidenti i parë ka ndodhur në lindje të Indisë, derisa treni mbrëmë vonë u përplas me një automjet që transportonte mallra në kalimin hekurudhor. Ndërsa, humbën jetën 13 persona, në …

Lexo më shumë »

Përmbyset varka, 6 fëmijë të vdekur në brigjet e Turqisë

Së paku gjashtë fëmijë janë gjetur të vdekur dhe tetë persona të tjerë u shpëtuan mbrëmjen e kaluar pas përmbysjes të një varke me emigrant u përmbys pranë brigjeve perëndimore të Turqisë, afër qytetit të Izmirit. Rojet bregdetare turke pas sinjalit të marrë  për fatkeqësi në mesnatën e mbrëmshme, dhe menjëherë kanë filluar kërkimet për trupat e pajetë. /klankosova/

Lexo më shumë »

32 punëtor të vdekur në një shpërthim në Azerbejxhan

Kanë mbetur të vrarë së paku 32 punëtorë, kurse 42  kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim i një zjarri në një nga platformat e naftës në ujërat e detit Kaspik. Ky lajm është konfirmuar nga presidenti i Komisionit të Pavarur të Azerbajxhanit për mbrojtjen e të drejtave të punëtorëve Mirvari Gahramanli. “Sipas informacioneve tona, 32 njerëz vdiqën, ndërsa 42 …

Lexo më shumë »

16 të vdekur në një sulm në Egjipt

Janë vrarë të paktën 16 persona dhe tre të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi të sotëm me koktej molotovi në një restorant në qendër në Kajro të Egjiptit. Deri më tani, raportohet se tre meshkuj të cilët erdhën me motoçikleta, hodhën koktej molotovi dhe u larguan në drejtim të panjohur. Ndërkohë, duke ju referuar disa informacioneve jozyrtare, njëri nga …

Lexo më shumë »

14 të vrarë gjatë një sulmi në SHBA

Së paku 14 persona janë vrarë dhe 17 të tjerë janë plagosur prej të shtënave të ndodhura dje një qendër të shërbimeve sociale në Kaliforninë jugore në SHBA. Sipas policisë, tre sulmues të armatosur kanë hyrë në qendrën Inland në qytetin San Bernadino në lindje të Los Angeles në orën 11 të orës në SHBA, të datës 2 dhjetor. Kurse, sulmuesit …

Lexo më shumë »

Një i vdekur në një shpërthim në metronë e Stambollit

Pas një shpërthimi në një stacion metroje të Stambollit, ka mbetur i vdekur një person. Ky shpërthim mësohet se është shkaktuar nga një defekt në një transformator. Sipas një zyrtari të Bashkisë në Stamboll, të gjitha udhëtimet e trenave dhe metrove janë pezulluar, për shkak të shpërthimit të zhurmshëm në sheshin “Bayrampasa”. Ndërkohë, metroja e “Bajram Pashasë” gjendet vetëm 100 …

Lexo më shumë »

888 persona të vrarë në Irak në muajin nëntor

Janë 888 persona që janë vrarë vetëm muajin nëntor nga dhuna në Irak, krahasuar me muajin tetor që ishte 714 të vrarë, kanë njoftuar kështu Kombet e Bashkuara. Misioni ndihmës e Kombeve të Bashkuara në Irak, ka publikuar sot këtë deklaratë ku ndër të tjera ka thënë se 489 nga të vrarët në muajin nëntor kanë qenë civilë, përfshirë këtu …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co