Ballina / Tag: Jetimore

Tag: Jetimore

Transformimi i pabesueshëm i 7-vjeçarit që peshonte 3 kg

Priscilla Morse udhëtoi gjysmën e botës vitin e kaluar për të adoptuar një djalë 7 vjecar, i cili kishte nevojë për ndihmë, pasi pa një foto prekëse të jetimit në Facebook. Kur zonja Morse mbërriti në jetimoren në Bullgari për të finalizuar adoptimin e djalit Ryan, ai peshonte vetëm 3 kilogram dhe ishte në prag të vdekjes. Por pas më …

Lexo më shumë »

Skandali në Jetimore – Shërbimi Social: Të ngrihet grupi i punës, fëmijët të zhvendosen nga institucioni

Shërbimi Social Shtetëror ka reaguar në lidhje me skandalin në Jetimoren e Shkodrës ku disa fëmijë u dhunuan fizikisht dhe seksualisht. SHSSH i kërkon bashkisë Shkodër që të ngrihet mënjeherë një grup punë pas kësaj ngjarje të rëndë. “Të merren masa për mbrojtjen e fëmijëve të abuzuar dhe ky grup pune duhet të bëjë vlerësimin e thelluar të rasteve të …

Lexo më shumë »

“Horror” në Shkodër, të miturat e jetimores, pre e abuzimeve seksuale

Katër punonjëse të jetimorës në Shkodër u arrestuan nga policia, bashkë me ish-drejtoreshën e kësaj qendre. Akuzat mbi to ishin ngritur nga prokuroria e rrethit për shpërdorim detyre, si dhe keqtrajtim të të miturve. Por ajo çka është më e rënda në gjithë këtë histori është se, për shkak të neglizhencës së këtyre kujdestareve, tre të mitura kanë rënë pre …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co