Ballina / Tag: Isa Mustafa

Tag: Isa Mustafa

Autostradën “Arbën Xhaferi” Thaçi e quan dhuratë për qytetarët

Në një ceremoni solemne të organizuar nga Ministria e Infrastrukturës në fshatin Babush të Komunës së Ferizajt u bë hapja e nyjave lidhëse Konjuh dhe Babush të Autostradës “Arbën Xhaferi”, që përshkon rreth 20 km në drejtin të Kaçanikut. Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se është me rëndësi themelore që kanë arrit të bëjnë këtë punë të madhe …

Lexo më shumë »

Rriten tensionet mes Listës Srpska

I ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka dërguar mesazhe jo-miqësore për deputetët serbë që kanë marrë pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës.  Teksa ka qëndruar dje në Medvegjë, Gjuriq ka thënë se nuk ka asnjë pikë dyshimi që kthimi i shpinës ndaj Serbisë prej deputetëve, që ai i quan “të vetëemëruar” të …

Lexo më shumë »

Mustafa thotë do të kërkojë nga BE të marrë masa ndaj Gjuriqit

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha sot në Ferizaj se do të kërkojë nga Bashkimi Europian të marrë masa ndaj Serbisë për sjelljet provokuese të zyrtarit të saj, Marko Gjuriqit. Duke folur me rastin e përurimit të ETC-së në këtë qytet, kryeministri Isa Mustafa ka folur për deklaratat e Marko Gjuriqit në veri të Mitrovicës. Mustafa tha se do të …

Lexo më shumë »

Rrahmani: Në hapësirat e gastronomisë duhani pihet shumë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se me krijimin e ligjit për kontrollin e duhanit, Kosova ka qenë shembull në rajon megjithatë, ai ka thënë se raporti i progresit në mënyrë të qartë ka kërkuar zbatimin e këtij ligji. Në konferencën e stome lidhur me fuqizimin e masave për zbatimin e Ligjit për kontrollin e duhanit, kryeministri Mustafa ka …

Lexo më shumë »

Gjuriq u kontrabandua përmes një ambulance shëndetësore në veri të Kosovës

Shefi i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq u shfaq sot në inaugurimin e një pike ilegale karburantësh në veri të Kosovës, megjithëse kishte urdhër ndalese për të hyrë në Kosovë. Edhe pse ende nuk ka një qëndrim zyrtar për rrugët që ka përdorur Gjuriq, nga burime të policisë mësohet se ai është kontrabanduar në orët e hershme të …

Lexo më shumë »

Mustafa: Së shpejt bëhet ratifikimi i demarkacionit

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka thënë se është duke punuar rreth grumbullimit të votave të nevojshme për riprocedimin e demarkacionit me Malin e Zi në Kuvend, në mënyrë që ky ligj të mos dështojë. Mustafa, siç transmeton KP, është shprehur i bindur se ratifikimi i projektligjit për demarkimin e kufirit me Malin e Zi do të ndodhë shumë shpejt. …

Lexo më shumë »

Mustafa: Përfitimet nga kodi telefonik do të jenë milionëshe

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se Kosovëa ka bërë një hap të madh në kompletimin e shtetësisë me marrjen e kodit telefonik ndërkombëtar +383. Me një postim në Facebook, Mustafa ka thënë se ndarja e kodit telefonik forcon sovranitetin e Kosovës. “Sot, Republikës së Kosovës i është alokuar kodi telefonik ndërkombëtar +383. Kosova ka shënuar një arritje të …

Lexo më shumë »

Mustafa vlerëson rolin e shoqërisë civile

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në takimin e Këshillit për Zbatimin e Strategjisë Qeveritare për Bashkëpunim me Shoqërinë Civile 2013 – 2017, njofton kumtesa nag Kryeministria. Në takim, ku ishin të pranishëm përfaqësuesit e organizatave jo qeveritare pjesë e Platformës CIVIKOS, sekretarët e përgjithshëm të Qeverisë dhe përfaqësuesit e medieve, është bërë vlerësimi i progresit dhe …

Lexo më shumë »

Shumë dështime, pak suksese

Opozita dhe analistët politikë kritikojnë partnerët e koalicionit qeverisës se nuk i kanë mbajtur premtimet për punësime, liberalizim të vizave, për anëtarësim në UNESCO, etj. Ndërsa zyrtarët qeveritarë si sukses përmendin nënshkrimin e MSA-së. As 100 mijë punëtorë të rinj nuk janë punësuar gjatë mandatit dyvjeçar të qeverisë “Mustafa” ashtu siç kishin premtuar partnerët e koalicionit qeverisës në fushatën zgjedhore të …

Lexo më shumë »

Haziri e Mustafa vunë gurëthemelin e objektit të QKMF-së në Gjilan

Kryeministri i vendit Isa Mustafa, pas takimit që pati me kryetarin e Gjilanit, Lutfi Haziri, kanë vënë gurëthemelin e objektit të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në këtë qytet. “E falënderoj kryeministrin Mustafa për mbështetjen e drejtpërdrejt për Komunën e Gjilanit, në këtë rast për ndërtimin e QKMF-së, e cila përveç ambulantës në Llashicë që do të filloj të ndërtohen …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co