Ballina / Tag: Inaugurimi

Tag: Inaugurimi

Edi Rama një nga liderët e vetëm në botë që s’e ka uruar Donald Trumpin!

Ashtu siç njoftojnë mediat ndërkombëtare, përfshirë ato të vendeve fqinje dhe ballkanike, gati e gjithë bota ka uruar zgjedhjen zyrtare të Donald Trump, si president i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Edhe nga Shqipëria menjëherë pas betimit të njeriut që do të udhëheq për 4 vite vendin më të fuqishëm në botë, nuk vonuan urimet nga presidenti i …

Lexo më shumë »

Trump gati për inaugurimin e tij

Qindra, mijëra njerëz pritet të vërshojnë Washingtonin më 20 janar, për të parë betimin e Presidentit të zgjedhur të SHBA-së, Donald Trump. Donald Trump në historinë e Amerikës, renditet Presidenti i 45-të. Trump do të zë vendin zyrtar të Presidentit aktual Barack Obama i cili për tetë vjet drejtoi SHBA-në. Bëhet e ditur që për inaugurimin e presidentit të SHBA-së, pritet …

Lexo më shumë »

SOS fshati i fëmijëve bëhet me “Kopshtin 314”

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, sot ka vizituar SOS Fshatin në Velani, me ç’rast u interesua për projektin e kujdesit afatshkurtër për foshnjet e braktisura, si dhe mori pjesë në inagurimin e pilot-projketit “Kopshti 314 – Hapësirë Promovuese për Permakulturë në Prishtinë”, i mbështetur nga Zyra Zvicerane për Bashkëpunim në Kosovë dhe Komuna e Prishtinës. Me këtë rast …

Lexo më shumë »

Sot inaugurohet “Baza e parë e UÇK-së”

Sot në fshatin Lladoc të Podujevës do të inaugurohet Kompleksi Memorial “Baza e parë e UÇK-së”. Në vend ku është ndërtuar ky Kompleks ka lindur dhe është rritur heroi i kombit Hakif Zejnullahu. Shtëpia e babait të Hakifit, Sabit Zejnullahu në Lladoc ishte vendnisja dhe vendtakimi i të gjitha aksioneve që janë kryer nga luftëtarët e UÇK-së të Zonës Operative …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co