Ballina / Tag: Hollywood

Tag: Hollywood

“Chromium”, filmi i Shqipërisë për Oscars

Shqipëria ka dërguar filmin e Bujar Alimanit “Chromium” për Oscars në kategorinë e filmit të huaj. Hollywood Reporter shkruan se ngjarja e filmit është shumë e ndjeshme ku një 15 vjeçar kërkon pavarësinë e tij dhe mundohet të pavarësohet nga nëna që është shurdhmemece dhe një tip i vetmuar. Kjo është hera e dytë e këtij regjisori që dërgon film …

Lexo më shumë »

U ndanë shpërblimet “Guys Choice Awards”

Televizioni “Spike” e festoi edicionin e dhjetë të ceremonisë së shpërblimeve “Guys Choice Awards”, me ç’rast shokët e shpërblyer me Oscar, Ben Affleck dhe Matt Damon, u nderuan me çmimin ‘Guys of the Decade”. Ceremonia, e cila do të transmetohet sonte në kanalet amerikane, i nderon “mbretërit e të qenit cool, meshkujt, femrat dhe heronjtë e vitit të kaluar”. Affleck …

Lexo më shumë »

Hollivudi film për Gërdecin, del trajleri i War Dogs

Warner Bros ka publikuar trajlerin e “War Dogs” me aktorët Johan Hill dhe Miles Teller, me shenimin “bazohet në një histori të vërtetë”. Gërdeci ishte një tragjedi, një histori mes aferash dhe me shumë pikëpyetje të abuzimit të pushtetit, pas së cilës u strehuan edhe persona të kërkuar për trafik ndërkombëtar të armëve siç është rasti i Efraim Diverolit. “Hollywood”-it …

Lexo më shumë »

Angelina Jolie takohet me kryeministrin grek Aleksis Tsipras (foto)

Ylli i filmit të Hollywoodit, Angelina Jolie udhëtoi për në Athinë si Ambasadore e Vullnetit të Mirë UNHR për Refugjatët, njofton portali Protothema. Aktorja është takuar edhe me kryeministrin grek Aleksis Tsipras, ku ka thënë se takimi është zhvilluar për t’u diskutuar për përkeqësimin e krizës së refugjatëve në Europë. Megjithatë, mediat ndërkombëtare kanë shkruar se Jolie do ta vizitojë …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co