Ballina / Tag: Grup kriminal

Tag: Grup kriminal

Shqiptarët paguanin 6 – 10 mijë euro për të hyrë në Britani

Gjashtë mijë deri në 10 mijë euro paguanin shtetasit shqiptarë për t’u pajisur me një kartë identiteti të fallsifikuar italiane e me një kartë shëndetësore europiane, të nevojshme për të hyrë në Britaninë e Madhe. Policia italiane e provincës së Gjenovës ka zbardhur detajet e operacionit të ekzekutuar në orët e para të mëngjesit të sotëm i cili çoi në shkatërrimin …

Lexo më shumë »

Arrestohen disa persona në Veles dhe zonën përreth

Policia në mëngjes me urdhër të Zyrës së Prokurorit Publik për krim të organizuar dhe korrupsion ka zbatuar një aksion të madh me emrin “Ujku” në Veles dhe vendbanime tjera përreth. Siç raportohet nga PTHP, është arrestuar një grup i organizuar kriminal për shkak të dyshimit të bazuar se ka përgatitur dhe zbatuar shumë vepra penale. /telegrafi/

Lexo më shumë »

Shisnin heroinë, dënohet grupi i drejtuar nga “Super Mario” shqiptar

Një grup kriminal, i përbërë nga shqiptarë dhe italianë, që merrej me shpërndarje droge është dënuar në Itali. Një pjesë e tyre kanë pranuar akuzat dhe kanë kërkuar të gjykohen me procedurë të shkurtuar, gjë e cila do t’u ulë 1/3 e dënimit. Mariglen Metushi, 28 vjeç u dënua me 4 vjet burg dhe 16 mijë euro gjobë. Ai thirrej …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co