Ballina / Tag: fushate

Tag: fushate

Sot fillon fushata “Promovimi i qumështit të freskët vendor”

Me moton “Qumështi i vendit tim”, fushata është gjithëpërfshirëse dhe ka për detyrë informimin e qytetarëve të Kosovës për rëndësinë dhe dobitë e konsumimit të qumështit të freskët dhe të pasterizuar. Qumështi vendor i Kosovës është i kualitetit të lartë dhe përmban të gjithë përbërësit e nevojshëm si proteinat, hidratet e karbonit, yndyrërat, mineralet, dhe vitaminat. Qumështi i freskët konsumohet …

Lexo më shumë »

Pesë ditë fushatë për zgjedhjen e kryetarit të Drenasit

Komisioni Qendror Zgjedhor ka ndarë 268 mijë e 420 euro buxhet për zgjedhje të jashtëzakonshme që do të mbahen më 4 dhjetor në Gllogoc. Në këtë mbledhje është vendosur që fushata zgjedhore të jetë pesë ditë dhe të jenë katër qendra të votimit. Në këtë mbledhje që e ka kryesuar nga Sami Hamiti nga LDK-ja është kritikuar mos prezenca e kryetares …

Lexo më shumë »

Fushatë në mbështetje të grave me kancer në gji!

Me ecje simbolike dhe vrapim humanitar (në gjatësi prej 1 km) në kuadër të manifestimit ‘Përpara ngjyra rozë’ nën organizim të Shoqatës ‘Borka’-Për çdo ditë të re, më shumë se 1 mijë qytetarë do të japin mbështetje sëmundjeve të kancerit në gji dhe familjarëve të tyre. Ngjarja do të mbahet sot në Parkun e qytetit në Shkup. Çmimi për pjesëmarje …

Lexo më shumë »

Fushatë kundër Donald Trump në Berlin

Fushata anti Trump ka bërë që atmosfera amerikane e zgjedhjeve të mbërrijë në Berlin të Gjermanisë. Një grup aktivistësh të quajtur avaaz ndërtuan një mur kartoni me portretitn e kandidatit republikan të dizenjuar në të në afërsi të ish murit të Berlinit, ku iu bënë thirrje të gjithë amerikanëve që jetojnë në gjermani të mos votojnë miliarderin nga nju jorku …

Lexo më shumë »

“Punonjësve që dhunojnë fëmijët u hiqet e drejta e profesionit”

Fushata e Ministrisë së Mirëqenies Sociale dhe Rinisë “Unë mbroj fëmijët”, është ndaluar sot në qytetin e Shkodrës. Ministri Blendi Klosi së bashku me kryetaren e bashkisë, Voltana Ademi, vizituan panairin e shërbimeve për fëmijët, ekspozuar në pedonalen e këtij qyteti. Gjatë fjalës së tij, Klosi deklaroi se ligji i ri për mbrojtjen e fëmijëve, urdhri i sociologut dhe i …

Lexo më shumë »

Kosovë: 150 mijë persona me aftësi të kufizuara

Organizata bamirëse “Save the Children” ka filluar një fushatë globale “Çdo fëmijë ka nevojë”, pjesë e së cilës do të jetë edhe Kosova. Sipas kësaj organizate, miliona fëmijëve të varfër në botë është duke iu mohuar e drejta në shërbimet për t’u shpëtuar jetën për shkak të asaj se kush janë dhe ku ata jetojnë. Kjo fushatë në Kosovë do të …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co