Ballina / Tag: Forbes

Tag: Forbes

Revista Forbes – Donald Trump humbi 800 mln $ brenda vitit

“Pjesë e bukurisë sime është se unë jam shumë i pasur,” tha dikur Donald Trump, por sipas revistës Forbes ai është më pak i pasur se 1 vit më parë. Revista e  bisnesit ka vlerësuar pasurinë personale të kandidatit republikan për Shtëpinë e Bardhë dhe zbuloi se kishte rënë me 800 milionë dollar nga viti 2015. Forbes tani vlerëson se …

Lexo më shumë »

Shqipëri-Meksikë, mundësi bashkëpunimi në fushën e biznesit

Shtohen mundësitë e bashkëpunimit në fushën e biznesit mes Shqipërisë dhe Meksikës. Bashkëthemeluesi i “Info Telekom”, “Promarketing Albania” dhe “Digicom Albania”, Marin Gjonaj, dhe drejtuesi  i përgjithshëm i albaniannews.com, Ilir Kulla, kanë zhvilluar një sërë takimesh biznesi gjatë javës së shkuar në Meksikë, ku mund të theksohet arritja e një marrëveshjeje për bashkëpunim të ndërsjelltë me “Grupo Carso Holdings”, që drejtohet nga Carlos Slim Domit. Ky i fundit …

Lexo më shumë »

“Forbes”: Shqipëria, magnet për Kinën. Por investimet nuk vijnë pa kosto

Shqipëria bëhet magneti i fundit i Kinës. Kështu e përkufizon prestigjiozja amerikane “Forbes” dyndjen e kapitaleve kineze gjatë muajve të fundit. Revista vëren se, kompanitë kineze po zëvendësojnë partnerët tradiconalë ekonomikë të Shqipërisë, duke listuar të gjitha blerjet e bujshme, si koncesionin e Patos-Marinzës, atë të Aeroportit të Rinasit, por edhe projektin e Rrugës së Arbrit. Por, edhe kapitali kinez …

Lexo më shumë »

Klasifikimi i “Forbes”, Angela Merkel gruaja më e fuqishme në botë

Angela Merkel është shpallur gruaja më e fuqishme në botë nga revista amerikane “Forbes”. 6 herë radhazi Kancelarja gjermane mban kryesimin e listës, duke lënë pas në vendin e dytë kandidaten demokrate për Presidente në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Hilari Klinton dhe në vendin e tretë kreun e rezervave federale, Janet Yellen. Angela Merkel vijon dominimin në listën e …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co