Ballina / Tag: Ferizaj

Tag: Ferizaj

Dogana e Kosovës parandalon kontrabandën prej 7 ton duhan të papërpunuar (FOTO)

Njësitë e Doganës së Kosovës në bashkëpunim me njësitë policore në rajonin e Ferizajt, në dy aksione të ndara kanë kapur afër 7 ton duhan, sasi kjo e futur ilegalisht në Kosovë.  Në aksionin e parë, Dogana e Kosovës së bashku me njësit policore në fshatin Dardani të Ferizajt kanë ushtruar kontrolle në 2 lokacione ku kanë gjetur dhe sekuestruar …

Lexo më shumë »

Aksident në Ferizaj: Një i vdekur e pesë të lënduar

Një person ka ndërruar jetë pas një aksidenti të trafikut që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 20:30 në afërsi të fshatit Varosh. Rasti ka ndodhur në rrugën Ferizaj- fshati Varosh, ku sipas raporteve të para, ngasësi i automjetit të udhëtarëve me targa vendore (R.D. m/sh/k 20 vjeç), humb kontrollin mbi timonin dhe me atë rast automjeti rrokulliset dhe pesë persona …

Lexo më shumë »

Mustafa thotë do të kërkojë nga BE të marrë masa ndaj Gjuriqit

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha sot në Ferizaj se do të kërkojë nga Bashkimi Europian të marrë masa ndaj Serbisë për sjelljet provokuese të zyrtarit të saj, Marko Gjuriqit. Duke folur me rastin e përurimit të ETC-së në këtë qytet, kryeministri Isa Mustafa ka folur për deklaratat e Marko Gjuriqit në veri të Mitrovicës. Mustafa tha se do të …

Lexo më shumë »

Arrestohen tre hajna në Ferizaj

Zyra e Rajonit të Policisë në Ferizaj bën të ditur se pas punës së suksesshme operative në teren, hetuesit e Sektorit rajonal të hetimeve në Ferizaj, dje kanë arrestuar tre persona të dyshuar për kryerjen e veprës penale “Vjedhje e rëndë”. “Rasti ka ndodhur me 21.10.2016 rreth orës 22:10 minuta në fshatin Greme, ku të dyshuarit, G.A. (m/ sh/k 19 …

Lexo më shumë »

Vetëvritet një 18-vjeçar nga Ferizaj

Një person i moshës 18-vjeçare nga Ferizaj i ka dhënë fund jetës së tij. Ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së djeshme, pasi i njëjti kishte shkuar i plagosur në Qendrën Klinike Emergjentë të Kosovës, meqë kishte tentuar ta vriste vetën ku pas kësaj edhe ka ndërruar jetë. Këtë e ka bërë të ditur për lajmi.net zëdhënësja e QKUK-së, Mirlinda Qyqalla. “Një person …

Lexo më shumë »

Ferizaj, Pako me mbishkrimin “rrezik mos e prek” dhe “ISIS (FOTO)

Një pako me mbishkrimet “rrezik mos e prek” dhe “ISIS” ishte vendosur në orët e mëngjesit tek sheshi para komunës së Ferizajt. Në pako dyshohej se kishte bombë. Por e gjithë ngjarja ishte një alarm i rrejshëm, pasi në këtë pako u gjetën kryesisht gjëra higjienike. “Në vend të ngjarjes kanë dal të gjitha njësitet përkatëse si dhe ai për …

Lexo më shumë »

Policia mbyll 19 kazino e bastore në Ferizaj

19 kazino e bastore janë mbyllur në rajonin e Ferizajt nga Policia e Kosovës, në bashkëpunim me inspektorët dhe zyrtarët e doganave. Sipas një komunikate të lëshuar nga Policia e Kosovës, rajoni i Ferizajt, mbyllja e tyre është bërë pasi që dyshohej se në ato lokale, zhvillohej veprimtari ilegale e lojërave të fatit. Përveç veprimeve që janë ndërmarrë për mbylljen …

Lexo më shumë »

Togeri i Policisë dënohet me shtatë vjet burg

Një trup gjykues i përbërë nga dy gjyqtarë ndërkombëtarë dhe një vendas, në Gjykatën Themelore të Ferizajt, i kryesuar nga një gjyqtar i EULEX-it, e dënoi të pandehurin M.S. lidhur me veprat penale të keqpërdorimit të pozitës zyrtare, marrjes së ryshfetit, ushtrimit të ndikimit, ofrimit të ndihmës për kryesit pas kryerjes së veprës penale dhe të mos-raportimit të veprave penale. …

Lexo më shumë »

Ferizaj, Arrestohet personi që prodhonte para false në shtëpi

Në fshatin Bibaj të Ferizajt njësiti i hetimeve pas një pune operativo-hetimore me urdhëresë të lëshuar nga gjykata ka bastisur shtëpinë e një të dyshuari, nën dyshimin se i njëjti ka falsifikuar para. ”Gjatë bastisjes janë gjetur dhe konfiskuar monedha 32×20 €, 5×10 € dhe 1×5 €, një llap top me ngjyrë, mjete të nevojshme për prerje, skalper, brisk, gërshërë, …

Lexo më shumë »

Dënohet me pesë vjet burgim për terrorizëm

Gjykata Themelore në Ferizaj e ka dënuar  me pesë burgim Musa Ademin për rekrutim në terrorizëm. Ai është shpallur fajtor për nxitje të të rinjve për t`iu bashkuar  luftës në Siri. “I pandehuri M.A në bazë të aktakuzës së Prokurorisë Speciale akuzohet se ka kryer veprën penale rekrutimi për terrorizëm, se duke filluar nga gushti i vitit 2013 në Kosovë, …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co