Ballina / Tag: Era Istrefi

Tag: Era Istrefi

Era Istrefi, fituese e EBBA (Foto)

Era Istrefi është fituesja e dhjetë e European Border Breaker Awards, 2017, një çmim europian muzikor për artistët e rinj. Lajmi u bë surprizë në Top Albania Radio, ku këngëtares iu njoftua live. E lindur në Prishtinë këngëtarja debtuoi në 2013 me këngën e saj “Mani per money”. Singëlli i tretë i saj “Njo Si Ti” hyrë në listat muzikore …

Lexo më shumë »

Version qesharak i hitit botëror “Bon Bon” (Video)

Kënga e Erës, Bon Bon, është tashmë një këngë fama e të cilës i ka kaluar gjithë kufijt e mundshëm. Sidomos në rajonin e Ballkanit vështirë se ka të apasionuar pas muzikës që nuk e njeh këngën e Erës. Një vajzë e re nga Sllovenia, me dashurinë e madhe për muzikën por fatkeqësisht jo talentin e duhur, ka tentuar ta …

Lexo më shumë »

Femrat shqiptare, ato që po e pushtojnë ngadalë botën

Kosova një emër i ri i një shteti, i cili si i pavarur ekziston që 8 vite. Ky vend qe sapo ka dale nga lufta e fundit, ku gjithmone per trimeri jane permendur burrat e rralle here edhe gratë. Grate shqiptare gjithmone jane shquar si heroina dhe per dinjitet. Madje, dinjitetin dhe krenarinë e gruas shqiptare nuk e mposhtën as goditjet e …

Lexo më shumë »

“Vogue” intervistë me Era Istrefin, e krahason me Rihannan

Revista e njohur ndërkombëtare ka realizuar një intervistë të zgjeruar me këngëtaren kosovare e cila po bën bujë nëpër botë me hitin e saj “Bon Bon”. 22 vjeçarja Era Istrefi e cila ka nënshkruar një kontratë me kompaninë e fuqishme Sony Music Entertainment dhe Ultra Music, në këtë intervistë flet për fillimet e saj në karrierë, pasionin ndaj muzikës dhe …

Lexo më shumë »

Era Istrefi, në kopertinën e revistës së famshme botërore

Era Istrefi do të jetë në kopertinën e një prej revistave më prestigjoze në botë. Bëhet fjalë për të famshmen V Magazine, dhe lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtarja përmes Instagram. Në kopertinat e V Magazine jemi mësuar të shohim emra të mëdhenj si Madonna, Bradd Pitt, Lady Gaga apo Miley Cyrus. Tanimë do kemi mundësinë të shohim …

Lexo më shumë »

Era Istrefi fiton “Top Music Awards”

Këngëtarja Era Istrefi ka fituar çmimin “Kënga e Vitit” në ceremoninë “Top Music Awards” me këngën e saj të famshme “Bon Bon”. Pas një fillimi me performanca të këngëtarëve të ndryshëm dhe koreografive të balerinave janë ndarë trofetë. Disa prej artistëve pjesëmarrës në Top Awards se janë shprehur të kënaqur me ndarjen e çmimeve dhe mundësinë që puna e tyre të …

Lexo më shumë »

Era Istrefi e ftuar speciale në koncetrin e David Guetta-s

Era Istrefi, mysafire speciale në koncertin e David Guetta-s në Shkup. Këngëtarja kosovare Era Istrefi është ftuar në koncertin e David Guetta si ‘mysafire shumë speciale’. Koncerti do të mbahet më 5 qershor në Shkup, që do të performoj në koncertin e David Guetta-s, Era ka paralajmruar vetë përmes një foto të publikuar në rrjetin social “facebook”. Era Istrefi ka qenë …

Lexo më shumë »

Performanca e Era Istrefit në një emision francez (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare Era Istrefi është duke vazhduar “pushtimin” e tregut evropian me muzikën e saj. Pas sukseseve të saj në Gjermani e Izrael ajo ka performuar edhe në një radio franceze hitin e saj “Bon Bon”. Era performoi dje në emisionin “C’Cauet sur NRJ” të Sebastian Caut, të cilën mund ta shikoni në këtë video /koha/

Lexo më shumë »

Tabloidi kroat: Kosovaret që po dominojnë skenën e pop muzikës

Tabolidi kroat, Index.hr i ka kushtuar një artikull të gjatë, katër këngëtareve kosovare që po bëjnë bujë në botë, duke thënë se ato po dominojnë skenën e pop muzikës në botë. Sipas tabloidit, ajo cfarë kosovarët kanë qenë të njohur deri më tani në botë ka qenë Eliza Dushku dhe vllëzërit Belushi në skenën e kinematografisë por tash është koha …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co