Ballina / Tag: Durres

Tag: Durres

Viktimat e trafikimit, shtohet identifikimi, në dy vite 18 raste

Identifikimi, intervistimi dhe mbrojtja e viktimave të trafikimit është kthyer në një proces më cilësor, jo vetëm sa i takon trajtimit, por edhe dënimit të personave përgjegjës. Sipas zyrës kombëtare të antitrafikimit, kjo i dedikohet ngritjes së strukturave të posaçme, shtimit të dhomave të intervistimit dhe përmirësimit të infrastrukturës. “Në 2013 ishte 1 i dënuar nga Gjykata e Krimeve të …

Lexo më shumë »

Durrës, tre persona nën kërcënimin e armës grabisin karburantin

Një karburant në afërsi të mbikalimit të Fllakës në Durrës është grabitur gjatë orëve të natës. Tre persona të maskuar kanë shkuar tek pika e karburantit rreth orës 03:00 të mëngjesit të sotëm, duke grabitur paratë e xhiros. Ata dyshohet se kanë grabitur një shumë prej rreth 200 000 lekësh dhe janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, duke …

Lexo më shumë »

Rreth 160 tonë napalm nisen për t’u shkatërruar në Francë

Në Portin e Durrësit u zhvillua sot një ceremoni për të shënuar fundin e një projekti të përbashkët mes Prezencës së OSBE-së në Shqipëri dhe Ministrisë së Mbrojtjes për shkatërrimin e kimikateve të rrezikshme ushtarake. Të pranishëm qenë Kryetari i Prezencës, ambasadori Bernd Borchardt, Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli dhe përfaqësues të trupit diplomatik, shtetet e të cilëve kanë financuar …

Lexo më shumë »

“Qarku i mbyllur”, pranga korrierëve të tritolit

Policia e Durrësit ka finalizuar sot me sukses operacionin “Qarku i mbyllur “, duke sekuestruar eksploziv C4, kapsolla detonatore dhe fitil zjarrpërcjellës, ndërsa janë vënë në pranga dy persona. Policia bën të ditur se është goditur një grup që trafikonin lëndë plasëse eksploziv C4, së bashku me aksesorë ndihmës, detonatorë dhe fitil zjarrëpërcjellës. Janë sekuestruar 40 kallëp eksplozivë C4, 100 …

Lexo më shumë »

Durrës: Sekuestrohen 190 kg kanabis në port

Policia e Durrësit ka sekuestruar 190 kg kanabis sativa në portin e qytetit dhe ka arrestuar një 33-vjeçar, shtetasin Erblin Tuka, banues në Shijak. Gjatë kontrollit të ushtruar në vijën e dytë në mjetin me targa AA 045 ND, me drejtues shtetasin Erblin Tukën, efektivët kanë dyshuar se në brendësi të automjetit mund të kishte lëndë narkotike. Kamioni është shoqëruar …

Lexo më shumë »

Durrës, Dhuna në familje, i hedh ujë të nxehtë në trup bashkëshortes

Dhuna në familje mbetet ende problem në shoqërinë shqiptare, teksa një nga rastet e fundit është shënuar në qytetin e Durrësit, ku një 35-vjeçar ka djegur me ujë të nxehtë bashkëshorten e tij. Uniformat blu të Durrësit bëjnë të ditur se është arrestuar Erion Bregasi, 35 vjeç. Pas një konflikti me bashkëshorten e tij F. Bregasi, 32 vjeçe, ai i …

Lexo më shumë »

Depresioni vret dy persona në Durrës

Dy vetëvrasje kanë ndodhur në qytetin e Durrësit ditën e djeshme brenda pak orësh. Sipas policisë viktimat janë një 26 vjeçar dhe një grua 46 vjeçe. Sipas policisë “ditën e djeshme rreth orës 12:00 është vetëhelmuar duke pirë fostoksinë, në banesë shtetasi D.D. 26 vjeç, banues në Fllakë, i cili ndërroi jetë në QSUT. Nga veprimet e para hetimore rezulton se …

Lexo më shumë »

Durrës, “Më pëlqente si femër”, 34-vjeçari pranon se ngacmoi 12-vjeçaren

Ilir Çullhaj (34), i arrestuar ditë më parë në Durrës pasi i kërkoi seks një vajze të mitur ka dalë sot para gjykatës. Babai i një fëmije 4 vjeç, ka pranuar para trupit gjykues akuzën “Vepra të turpshme me të mitur”. “Nuk e dija që ishte e mitur, më pëlqente si femër dhe i kam dhënë një letër në dorë, …

Lexo më shumë »

Laboratorët ushqimorë, Panariti: Kontrolle të vazhdueshme

Ministri i Bujqësisë i shoqëruar nga përfaqësuesi i lartë i BE në vendin tonë Jan Rudolf, dhe zv.ministrja e Integrimit Erisa Xhixho, panë nga afër laboratorët modernë ushqimorë të AKU në Durrës. Investim 5 mln euro i BE, u cilësua nga kjo e fundit, si një prioritet për integrimin, i të njëjtit rëndësi me vettingun. Ndërtimi i 7 laboratorëve rajonal …

Lexo më shumë »

Durrës – Letër me numrin e telefonit dhe fjalë të turpshme të miturës, arrestohet

Një 34-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për përndjekjen e një të miture. Policia e Durrësi thotë se “Ilir Çullhaj 34 vjeç, banues në Durrës, i ka dhënë shtetases së mitur me iniciale A.M. 12 vjeçe, banuese në Durrës një letër ku kishte shkruar numrin e tij të celularit dhe fjalë të turpshme”. Po sipas bluve, 34 vjeçari ka tentuar …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co