Ballina / Tag: Dorëheqje

Tag: Dorëheqje

Jep dorëheqje drejtori i AKI-së (Dokument)

Drejtori i Agjencisë Kosovare të Inteligjencë, Agron Selimaj, ka dhënë sot dorëheqje nga posti i tij. Në letrën e dorëheqjes së tij (drejtuar presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Isa Mustafa), që mund ta shihni më poshtë, ai falënderon bashkëpunëtorët, ndërkaq shprehet krenar që ka kontribuuar në çështjet e sigurisë së Kosovës. Por, nuk cek arsyet e dorëheqjes. Selimaj ishte emëruar …

Lexo më shumë »

Serbët presin dorëheqjen e ministres Jevtiq

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Branimir Stojanoviq, ka deklaruar sot se ende nuk kanë konfirmim zyrtar se ministrja e Pushtetit Lokal, Mirjana Jevtiq, ka dhënë dorëheqje nga ky funksion por, siç ka thënë ai, “shpreson se kjo do të ndodhë”. “Po presim çdo moment që të na informojnë se kjo është kryer dhe se do të vazhdojmë të punojë atë për çka …

Lexo më shumë »

Jep dorëheqje kryebashkiaku që ofendoi Michelle Obaman

Kryebashkiaku e Clay, West Virginia, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij shkaku i një postimi në Facebook, në të cilin e quajti Michelle Obaman si “majmun me taka”. Një e punësuar, Pamela Taylor kishte shkruar në Facebook: “Do të jetë një fillim i ri me një Zonjë të Parë klasi, të bukur dhe me dinjitet që kthehet në Shtëpinë …

Lexo më shumë »

Putin mund të jap dorëheqje?

Vladimir Putin mund të dorëhiqet si president i Rusisë për shkak të “problemeve shëndetësore”, pretendon një burim i brendshëm në Kremlin.  Putin mund të detyrohet të shkojë në dorëheqje për shkak të disa rrethanave që nuk e lejojnë atë të udhëheqë vendin. Analisti politik, Valery Solovey thotë se Putin nuk ndihet mirë dhe mund të largohet vitin e ardhshëm nga politika. …

Lexo më shumë »

Millo Gjukanoviq ofron dorëheqjen nga detyra e kryeministrit

Millo Gjukanoviq do të jap dorëheqje nga detyra e kryeministrit të Malit të Zi. Kështu Partia Demokratike Socialiste e ka emëruar deputetin Dusko Markovic si njeri që mund ta pasojë atë. Gjukanoviq ka drejtuar këtë vend të vogël drejt pavarësisë nga Serbia në vitin 2006, kurse në të kaluarën ka dhënë dy herë dorëheqje, por që është rikthyer prapë në detyrën …

Lexo më shumë »

Fadil Demaku largohet nga pozita e deputetit, thotë se procesi kundër tij ishte i montuar nga EULEX’i

Deputeti i Kuvendit nga ana e Partisë Demokratike të Kosovës, Fadil Demaku, gjatë ditës së sotme edhe zyrtarisht ka dhënë dorëheqje nga posti i deputetit. Demaku përmes një postimi në Facebook ka thënë se vendimi është krejtësisht i montuar dhe e ka quajtur skandaloz dhe pa asnjë fakt. ​Ai thotë se misioni i EULEX’it e ka montuar rastin e grupit …

Lexo më shumë »

Jep dorëheqje kryeministri i Armenisë për shkak të krizës politike

Kryeministri i Armenisë, Hovik Abramyan, ka thënë se do të japë dorëheqje në mënyrë që të hapë rrugë për krijimin e një koalicioni qeveritar. Ndërkohë, muajin e kaluar presidenti i vendit premtoi se do të krijonte një qeveri të akordit kombëtar pas një incidenti dyjavor në një stacion policor ku u vranë dy oficerë të policisë dhe u trondit vendi. …

Lexo më shumë »

Jep dorëheqjen kreu i AKBN-së Dael Dervishi

Jep dorëheqjen kreu i   Agjencia Kombëtare e Burimeve Natyrore (AKBN), Dael Dervishi. Lajmi konfirmohet nga burime pranë ministrisë së Energjisë. Dorëheqja i është dorëzuar ministrit të Energjisë Damian Gjiknuri dhe mësohet se është e parevokueshme Ndërkohë flitet dhe për emra që mund të jenë zëvendësues, njëri prej tyre është dhe Viktor Tushaj. Zyrtarisht të hënën do të publik vendimi i …

Lexo më shumë »

Hoxha: Grabovci të dorëhiqet nga të gjitha funksionet publike dhe të ndiqet penalisht

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një konference për media i ka bërë thirrje për dorëheqjen e presidentit Hashim Thaçit dhe kryekuvendarit Kadri Veseli. Deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu dhe anëtari i Kryesisë Ylli Hoxha, e quajtën të pamjaftueshme dorëheqjen e Adem Grabovcit prej pozitës së Shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së. Hoxha tha se në fillim të përgjimeve telefonike, Grabovci nuk e …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co