Ballina / Tag: Donald Trump

Tag: Donald Trump

Nikoliq pret nga Trumpi të deklarohet se çfarë qëndrimi ka për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq, ka deklaruar se pret nga administrata e re e presidentit Donald Trump, që të deklarohen lidhur me qëndrimin e tyre në raport me Kosovën. “Pres nga administrata e re e SHBA-ve të mendojë dhe të na tregojë se çfarë mendojnë ata për Kosovën”, ka deklaruar Trump gjatë një interviste dhënë një televizioni portugez. Presidenti serb …

Lexo më shumë »

Mediat serbe: Trump dhe Putin ndajnë botën, e nisin me Kosovën!

Donald Trump dhe Vladimir Putin do të ndajnë botën dhe këtë gjë do ta fillojnë prej Serbisë. Me pak fjalë, sipas medieve serbe, ky do të mund të ishte një përshkrim i analizave, të cilat kanë dalë gjatë ditëve të fundit, si nga mediat perëndimore, ashtu edhe ato ruse. Në mënyrë të veçantë, në përputhje me pritjet se do të …

Lexo më shumë »

Ivanov-Trumpit: Mua më keni mbështetës dhe mik të sinqertë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dërguar urim deri tek Donald Trump me rastin e inaugurimit të tij si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. “Kam nderin dhe kënaqësinë të ju përgëzoj për marrjen e detyrës së presidentit të 45-të me rradhë të SHBA-ve dhe të ju urojë punë të suksesshme në këtë funksion. Gjithashtu, ju urojë në emër …

Lexo më shumë »

Edi Rama një nga liderët e vetëm në botë që s’e ka uruar Donald Trumpin!

Ashtu siç njoftojnë mediat ndërkombëtare, përfshirë ato të vendeve fqinje dhe ballkanike, gati e gjithë bota ka uruar zgjedhjen zyrtare të Donald Trump, si president i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Edhe nga Shqipëria menjëherë pas betimit të njeriut që do të udhëheq për 4 vite vendin më të fuqishëm në botë, nuk vonuan urimet nga presidenti i …

Lexo më shumë »

Pacolli nga SHBA-të: Jam i vetmi i ftuar në inaugurimin e Trumpit

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli që po gjendet në SHBA, për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të ri të këtij shteti, Donald Trump. Ai beson se është i vetmi kosovar, që është pjesë e këtij organizimi e ftesë zyrtare. “Po më duket jam i vetmi. Nuk kamë parë deri më tani. Nuk më ka thirr askush, …

Lexo më shumë »

Trump gati për inaugurimin e tij

Qindra, mijëra njerëz pritet të vërshojnë Washingtonin më 20 janar, për të parë betimin e Presidentit të zgjedhur të SHBA-së, Donald Trump. Donald Trump në historinë e Amerikës, renditet Presidenti i 45-të. Trump do të zë vendin zyrtar të Presidentit aktual Barack Obama i cili për tetë vjet drejtoi SHBA-në. Bëhet e ditur që për inaugurimin e presidentit të SHBA-së, pritet …

Lexo më shumë »

“Zgjedhjet në Shqipëri t’i monitorojë administrata e Trump”

Përmes nënkryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, LSI­-ja ka kërkuar që zgjedhjet e 18 qershorit në vendin tonë të monitorohen edhe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës përveç Bashkimit Europian. Vasili foli jashtë Kryesisë së Kuvendit pas diskutimeve në komisionin e posaçëm për reformën zgjedhore, duke theksuar se monitorimi nga administrata e re amerikane e Donald Trump do …

Lexo më shumë »

Vazhdojnë kritikat ndaj ambasadorit Baily

Si duket kritikat ndaj ambasadorit Jess Baily në Maqedoni nuk kanë të ndalur. Sipas portalit mn.mk, administratorët ‘Maqedonia mbështet Donald Trump’ kanë drejtuar përsëri kritika ndaj Baily-t. ‘Ne administratorët maqedonas në faqen e popullarizuar në Facebook ‘Maqedonia mbështet Donald Trump’ e cila i ndihmoi Trump-it për të arritur fitoren e dëshiruar. Opinioni i Maqedonisë është i zhgënjyer nga ambasadori amerikan …

Lexo më shumë »

Trump lë bizneset e tij në duar të fëmijëve

Disa agjenci lajmesh citojnë pjesëtarë të ekipit të tranzicionit që thonë se ish guvernatori i Teksasit, Rick Perry, do të emërohet në krye të Departamentit të Energjisë. Perry ka qenë kandidat për president në garën brenda republikanëve katër vjet më parë. Mbrëmë, Trump tha se do të flasë me median “në të ardhmen e afërt” rreth emërimeve në kabinet dhe rreth …

Lexo më shumë »

Trump i quan qesharake akuzat se Rusia e ndihmoi në zgjedhje

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, i ka quajtur si ‘qesharake’, raportimet e CIA-së se Rusia e ndihmoi të fitoj në zgjedhje Trump ka deklaruar për FOX NEWS se kjo është një akuzë e radhës e Demokratëve për ta arsyetuar humbjen e tyre. “Është vetëm një arsyetim i tyre. Unë nuk e besoj. Kemi fituar masovisht në votën elektorale siç …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co