Ballina / Tag: Dardani

Tag: Dardani

Dogana e Kosovës parandalon kontrabandën prej 7 ton duhan të papërpunuar (FOTO)

Njësitë e Doganës së Kosovës në bashkëpunim me njësitë policore në rajonin e Ferizajt, në dy aksione të ndara kanë kapur afër 7 ton duhan, sasi kjo e futur ilegalisht në Kosovë.  Në aksionin e parë, Dogana e Kosovës së bashku me njësit policore në fshatin Dardani të Ferizajt kanë ushtruar kontrolle në 2 lokacione ku kanë gjetur dhe sekuestruar …

Lexo më shumë »

LDK fajëson Shpend Ahmetin për dëbimin e familjeve në Dardani

LDK në Prishtinë ka thënë se është e shqetësuar për dëbimin e familjeve nga banesat në lagjen “Dardania”. Përmes një komunikate për media, LDK ka thënë se për këtë përgjegjësia duhet të bie mbi kreun e Prishtinës, Shpend Ahmetin. “Lidhja Demokratike, Dega IV Prishtinë, shpreh shqetësimin e thellë për dëbimin me forcë të familjeve nga kompleksi i banesave në Dardani. …

Lexo më shumë »

Në Ferizaj përurohet rruga Dardani – Zllatar

Në komunën e Ferizajit është bërë përurimi i rrugës që lidh fshatrat Dardani dhe Zllatar, të kësaj komune. Gjatë përurimit të kësaj rruge ishte prezent Kryeministri Isa Mustafa, Kryetari i Ferizajit Muharrem Sfarqa, Ministri i Infrastrukturës Lutfi Zharku si dhe shumë banorë të këtyre fshatrave. Ndërkaq duke iu referuar pozitivitetit që sjell kjo rrugë që lidh këto dy fshatra, Kryeministri …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co