Ballina / Tag: ceremoni

Tag: ceremoni

Edi Rama një nga liderët e vetëm në botë që s’e ka uruar Donald Trumpin!

Ashtu siç njoftojnë mediat ndërkombëtare, përfshirë ato të vendeve fqinje dhe ballkanike, gati e gjithë bota ka uruar zgjedhjen zyrtare të Donald Trump, si president i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Edhe nga Shqipëria menjëherë pas betimit të njeriut që do të udhëheq për 4 vite vendin më të fuqishëm në botë, nuk vonuan urimet nga presidenti i …

Lexo më shumë »

Hashim Thaçi shpallet Doctor Honoris Causa në Universitetin e Tetovës

Universiteti i Tetovës në një akademi solemne që do të mbahet në amfiteatrin e universitetit, të premten e ardhshme, 14 tetor, do të organozjë ceremoninë e nderimit me çmimin ”Doctor Honoris Causa” për kryetarin e republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Lajmi është bërë i ditur nga vetë universiteti derisa nëpër qytetin e Tetovës tashmë është bërë shpërndarja e bilbordeve ku …

Lexo më shumë »

Mustafa dhe Hyseni, krenarë me profesionalizmin e Policisë

Policia e Kosovës sot po shënon 17 vjetorin e themelimit. Për nder të këtij përvjetori në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë u mbajtë një ceremoni zyrtare ku morri pjesë edhe kryeministri i Kosovës Isa Mustafa dhe zyrtarë të lartë të Policisë. Me këtë rast kryeministri tha se Policia e Kosovës ka treguar profesionalizëm të lartë. “Ne mburremi me ju …

Lexo më shumë »

Martohet me 4 gra brenda ditës (VIDEO)

Një 28-vjeçar nga Kuvajti ka vendosur që në njëjtën ceremoni dasme, të martohet me 4 gra. Martesat me disa bashkëshorte janë një femonen jo i rrallë në këtë vend, por duket se sheiku nga Kuvjati e ka tepruar paska me ekstravagancën e tij. Shtypi arab shkruan e arsyeja se përse ai vendosi që të martohet brenda ditës me 4 gra, ishte …

Lexo më shumë »

Tentoi ta sulmonte një ushtar, jaguari qëllohet për vdekje

Një jaguar është qëlluar për vdekje menjëherë pasi u përdor në një stafetë flake olimpike në qytetin brazilian të Manaus. Këto deklarime i dhanë zyrtarët ushtarak, shkruan BBC. Vajza jaguar, u vra pasi ajo u arratis nga ceremonia që po zhvilloheshin gjatë së hënës derisa edhe kishte tentuar të sulmonte një ushtar. /klankosova/ 

Lexo më shumë »

Thaçi betohet sot si president

Me rastin e betimit të Hashim Thaçit si president i Kosovës, për sot në ora 11:00, është thirrur një seancë solemne nga Kuvendi i Kosovës. Në seancë pritet të jetë edhe presidentja në largim, Atifete Jahjaga. Jahjaga nesër në ceremoni solemne në sheshin “Ibrahim Rugova”, do t’i dorëzojë detyrën presidentit të ri, ku pritet të marrin pjesë mbi 1000 personalitete …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co