Ballina / Tag: Bullgari

Tag: Bullgari

Transformimi i pabesueshëm i 7-vjeçarit që peshonte 3 kg

Priscilla Morse udhëtoi gjysmën e botës vitin e kaluar për të adoptuar një djalë 7 vjecar, i cili kishte nevojë për ndihmë, pasi pa një foto prekëse të jetimit në Facebook. Kur zonja Morse mbërriti në jetimoren në Bullgari për të finalizuar adoptimin e djalit Ryan, ai peshonte vetëm 3 kilogram dhe ishte në prag të vdekjes. Por pas më …

Lexo më shumë »

Hoxhaj takon ministrat e jashtëm të Armenisë dhe Bullgarisë, Kosova e hapur për bashkëpunime

Në vazhdimin e punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, ka vazhduar me agjendën e takimeve me homologët nga vendet pjesëmarrëse në AP. “Gjatë ditës së sotme Hoxhaj, ka takuar Ministrin e Jashtëm të Armenisë, Eduard Nalbandyan, vend ky i cili ende nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës”, thuhet në …

Lexo më shumë »

Veseli, qytetar nderi i Banskos së Bullgarisë

Kadri Veseli është shpallur qytetar nderi i qytetit turistik Bansko të Bullgarisë. Kryetari i Kuvendit të  Kosovës, Kadri Veseli, sot është shpallur qytetar nderi i qytetit Bansko të Bullgarisë, në prani të deputetëve të Parlamentit bullgar dhe kryetarit të Grupit të Miqësisë Bullgari-Kosovë, në Parlamentin e Bullgarisë, Andonov. Siç bëhet e ditur në komunikatë, këtë ngjarje, Veseli e ka cilësuar …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co