Ballina / Tag: Behgjet Pacolli

Tag: Behgjet Pacolli

Pacolli nga SHBA-të: Jam i vetmi i ftuar në inaugurimin e Trumpit

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli që po gjendet në SHBA, për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të ri të këtij shteti, Donald Trump. Ai beson se është i vetmi kosovar, që është pjesë e këtij organizimi e ftesë zyrtare. “Po më duket jam i vetmi. Nuk kamë parë deri më tani. Nuk më ka thirr askush, …

Lexo më shumë »

Ekipi i Lladrovcit mohon të jetë përzënë Pacolli nga kafeneja

Një anëtar i AKR-së në Drenas, Musa Dervishaj ka shkruar se dje është përzënë nga Drenasi, i pari i AKR-së, Behgjet Pacolli. Portali Koha ka telefonuar Ramiz Lladrovcin për të marrë versionin e tij për këtë rast, por në pamundësi të flasë ai, është lajmëruar Skender Berisha, i cili po qëndron pranë Lladrovcit në këtë fushatë. Ai ka thënë se …

Lexo më shumë »

Gana hap Konsullatë të Nderit në Kosovë

Sot pasdite u bë inaugurimi i Konsullatës së nderit të Republikës së Ganës në Prishtinë. Konsull i nderit i kësaj Konsullate, Valon Lluka tha se ky është misioni i parë dhe i vetëm i vendeve afrikane në Kosovë. Lluka tha se përgjegjësia e tij është që të promovojë marrëdhëniet politike, ekonomike dhe kulturore. Lluka bëri të ditur se Konsullata do …

Lexo më shumë »

Pacolli: Sot në emër të Trepçës krijohen pasuri personale dhe partiake

Në një konferencë në kuadër të Javës së Biznesit Kosovar 2016, me temë “Ligji i Trepçës, mundësi e re apo sfidat për zhvillim ekonomik në Kosovë”, presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli ka folur për ligjin e Trepçës dhe mënyrën e funksionalizimit të saj. Sipas njoftimit për media të kësaj partie, ai ka treguar fillimisht për problemet të cilat e ngufasin …

Lexo më shumë »

Ish-presidenti Pacolli uron Presidentin Donald Trump

Presidenti i ri i Amerikës, Donald Trump ka marr urimin e parë nga politikanët në Kosovë. Behgjet Pacolli kryetar i AKR-së dhe ish-president i Kosovës është i pari nga politikanët që ka uruar presidentin e ri amerikan. “Donald Trump është Presidenti i sapo zgjedhur i SHBA. Znj. Clinton sapo e ka uruar personalisht. Unë besoj që edhe shqiptarët pavarësisht fituesit, …

Lexo më shumë »

Koalicioni NISMA -AAK të hapur për Pacollin

Koalicioni opozitar AAK dhe Nisma për Kosovën nuk e përjashtojnë zgjerimin e koalicionit edhe me Aleancën Kosova e Re. Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka deklaruar në “Republika” me Dardan Gashin se koalicioni nuk ka vija të kuqe. Ai ka lënë të hapur mundësinë për bashkëpunim edhe me Pacollin dhe me këdo që punon për të mirën e …

Lexo më shumë »

Pacolli, Hykmetes: Mos rrej!

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka shprehur mllefin e tij në lidhje me të ardhurat vjetore të banorëve në Kosovë, gjatë debatit të radhës me qytetarë në Mitrovicë. “Më vjen inati shumë që Kosova ka 3400 euro të ardhura vjetore për kokë banori. Më së paku në rajon” ka thënë Pacolli. Ndër të tjera ai ka përgënjeshtruar …

Lexo më shumë »

Pacolli debat me qytetar në modelin amerikan (Foto)

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka filluar debatet me qytetarë nëpër gjithë territorin e Kosovës. Tema e këtyre debateve është zhvillimi ekonomik dhe punësimi. Por ajo që po bie në sy nëpër këto debate është modeli që ka zgjedhur lideri i AKR-së. Forma e organizimit të debatit është ajo që shihet së fundmi nëpër debatet presidenciale amerikane. …

Lexo më shumë »

AKR thotë se nuk do të bëjnë kurrë koalicion me PDK-në

Aleanca Kosova e Re nuk do të bëjë asnjëherë koalicion me PDK-në. Disa lajme nëpër media janë shpifje, thuhet në një njoftim të AKR-së. “AKR sqaron opinionin publik se do te garojë e vetme në zgjedhjet qendrore e komunale dhe asnjëherë nuk do të bëjë pazare politike në dem të qytetarëve të Kosovës”, vazhdon njoftimi, ku thuhet se kanë “vija …

Lexo më shumë »

Pacolli kërcënon Qeverinë e Kosovës me padi

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka kërcënuar qeverinë e Kosovës me “padi për grabitje të qytetarëve” nëse i kalon disa ligje për Trustin Pensional të Kosovës. Këto komente ai i ka bërë në llogarinë e tij në Facebook. Pacolli ka shkruar se qeveria po tenton ta grabisë qytetarin dhe se kjo nuk është hera e parë që një gjë e …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co