Ballina / Tag: arrestimi

Tag: arrestimi

Haradinaj: Nuk do të ekstradohem në Serbi

Qëndrimi i Francës, akuzat e Serbisë, sjellja e autoriteteve të Kosovës, mundësia e ekstradimit, dialogu me Serbinë… janë vetëm disa nga temat për të cilat Ramush Haradinaj flet në bisedën me Deusche Welle-n. Deutsche Welle: Zoti Haradinaj, ju po mbaheni në Francë që nga 4 janari, pas arrestimit në Basel, sipas fletëarrestit të Serbisë për krime lufte. Si ndodhi arrestimi …

Lexo më shumë »

Turqi – Arrestimi i 2 krerëve të partisë pro-kurde shoqërohet me shpërthim

Dy bashkë-udhëheqës të partisë opozitare pro-kurde HDP (Demokracia e Popullit) janë arrestuar së bashku me të paktën 9 deputetë të tjerë. Selahattin Demirtas dhe Figen Yuksedag u arretuan në shtëpitë e tyre, si pjesë e një hetimi kundër terrorizmit, thanë burime të sigurisë për mediat turke. Disa orë pas arrestimit të Demirtas në Dijarbakir, një makinë bombë shpërtheu atje duke …

Lexo më shumë »

Babai me dy djemtë qëllojnë me armë furgonin, dy të arrestuar

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar mbrëmjen e sotme në fshatin Mal Kolaj të Velipojës. Policia e Shkodrës bën me dije se tre persona, përkatësisht babai dhe dy djemtë e tij kanë qëlluar me armë në drejtim të një furgoni. Megjithatë, banorë të zonën thanë paraprakisht se ka pasur përplasje mes dy grupeve për shkak konflikteve të herëpashershme. Policia …

Lexo më shumë »

U arrestua për kanabis, lirohet administratori i Pultit pasi la garanci

Është liruar nga qelitë e burgut administratori i Pultit në rajonin e Dukagjinit, Tom Marku. Lirimi i tij erdhi pasi la garanci 1 mln lekë. Ai u arrestua pasi në banesën e tij u gjet një parcelë me kanabis sativa. Ai u arrestua më 30 gusht pas një aksioni blic të policisë në rajonin e Dukagjinit. Administratori e ka për …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co