Ballina / Tag: Arrestime

Tag: Arrestime

Masakra e Cërrikut 1997: Arrestohen dy të dënuar nga Krimet e Rënda

Policia e Elbasanit ka arrestuar dy shtetas të shpallur fajtorë në rigjykimin nga Gjykata për Krimet e Rënda në Tiranë për vrasjen e gjashtë gardistëve dhe plagosjen e 16 të tjerëve në ngjarjet e ndodhura në Cërrik në vitin 1997. Të ndaluarit janë Meti Bozi, 58 vjeç dhe Skënder Cano, 61 vjeç. Shkalla e Parë për Krime të Rënda në …

Lexo më shumë »

Arrestohen dy kosovarë në Gjermani, dyshohet se po planifikonin sulme terroriste

Dy vëllezër kosovarë janë arrestuar në orët e para së të premtes në qytetin gjerman të Duisburg pasi dyshohen se po planifikonin akte terroriste. Policia e Gjermanisë thotë se dy vëllezër, të lindur në Kosovë, janë arrestuar të dyshuar se ata kanë planifikuar sulm në një qendër tregtare në pjesën perëndimore të Gjermanisë. Policia tha se personat, 28 dhe 31 …

Lexo më shumë »

Operacion i madh antidrogë, arrestohen 22 persona, dy janë nga Shqipëria

Policia e Shqipërisë ka zhvilluar një tjetër operacion antidrogë me Policinë Italiane ku janë arrestuar 22 persona ku dy prej tyre janë kapur në Tiranë. Personat e arrestuar dyshohen se janë pjesë e një organizate kriminale që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike me shtrirje në vendin tonë dhe në vendet e BE-së. Operacioni i koduar “Boaster” ka nisur në …

Lexo më shumë »

Ksamil: 10 të shoqëruar, vrasja dyshohet se është kryer me pagesë

Rreth 10 persona deri tani janë shoqëruar nga ana e policisë lidhur me ekzekutimin e Agron Xhezairit pasditen e kësaj të diele në oborrin e shtëpisë së tij në Ksamil të Sarandës.  Burimet thonë se vrasja dyshohet se është kryer me pagesë. Hetimet janë përqëndruar në pistën e hakmarrjes. Personat e shoqëruar nga policia janë nga Ksamili dhe fshati Shendelli. …

Lexo më shumë »

Arrestohen 8 persona të dyshuar për marrje me bixhoz

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), gjegjësisht Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike, ka arrestuar 8 persona të dyshuar për marrje me bixhoz të paligjshëm. Sipas komunikatë së PK-së arrestimi i tyre ka ardhur pas hetimit të filluar në muajin gusht të këtij viti, ku është  zbatuar Urdhëresa e GJPP Prishtinë për të kontrolluar disa lokacione në …

Lexo më shumë »

“Discovery” prangos të riun në Shkodër

Policia e Shkodrës ka finalizuar me sukses operacionin “Discovery”, duke vënë në pranga një 28 vjeçar. Policia bën të ditur se shtetasi i arrestuar është Fatmir Lekaj, banues në Shkodër, i cili dyshohet se më datë 15.07.2016, në lagjen “Naim Gjybegu” në këtë qytet, tentoi të vriste me armë zjarri shtetasin S.P. /Tch/

Lexo më shumë »

“Qarku i mbyllur”, pranga korrierëve të tritolit

Policia e Durrësit ka finalizuar sot me sukses operacionin “Qarku i mbyllur “, duke sekuestruar eksploziv C4, kapsolla detonatore dhe fitil zjarrpërcjellës, ndërsa janë vënë në pranga dy persona. Policia bën të ditur se është goditur një grup që trafikonin lëndë plasëse eksploziv C4, së bashku me aksesorë ndihmës, detonatorë dhe fitil zjarrëpërcjellës. Janë sekuestruar 40 kallëp eksplozivë C4, 100 …

Lexo më shumë »

Durrës: Sekuestrohen 190 kg kanabis në port

Policia e Durrësit ka sekuestruar 190 kg kanabis sativa në portin e qytetit dhe ka arrestuar një 33-vjeçar, shtetasin Erblin Tuka, banues në Shijak. Gjatë kontrollit të ushtruar në vijën e dytë në mjetin me targa AA 045 ND, me drejtues shtetasin Erblin Tukën, efektivët kanë dyshuar se në brendësi të automjetit mund të kishte lëndë narkotike. Kamioni është shoqëruar …

Lexo më shumë »

Në Kamëz sekuestrohen 55 kg kanabis, dy të arrestuar

Policia e Tiranës ka finalizuar aksionin “Guida”, duke sekuestruar 55 kg kanabis sativa e duke vënë në pranga dy persona. Të arrestuarit janë Fatjon Koxha dhe Jetmir Hida, të dy 22-vjeçarë dhe të dy banues në Zall të Fushë-Krujës. Sipas policisë, arrestimi i këtyre shtetasve është bërë pas një pune intensive 1-mujore. Në bazë të informacioneve, shtetasit e sipërpërmendur ndodheshin pranë …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co