Ballina / Tag: Arrestim

Tag: Arrestim

Arrestohet 28-vjeçari shqiptar në Itali, planifikonte sulm terrorist në Romë

Policia italiane ka vënë në pranga një shqiptar pasi akuzohet se mbron dhe adhuron ISIS-in. I arrestuari është identifikuar si Edmond Ahmetaj, 38 vjeç. Shqiptarit i janë zbuluar postime pro ISIS-it në kohën e sulmeve në Paris, si dhe mbështet fuqishëm vrasjet dhe sulmet që kanë bërë. Policia italiane dyshon se Ahmetaj kishte plan të kryente një sulm terrorist në Romë …

Lexo më shumë »

Berat, 19-vjeçarja i vjedh gjyshes 40 mijë euro në shtëpi

Një 19-vjeçare është ndaluar nga policia e Beratit e dyshuar për vjedhje. Burimet policore bëjnë të ditur se Kamela Sh., 19 vjeçe banuese në Berat i ka vjedhur gjyshes së saj në shtëpi një shumë prej 40 mijë euro. “Kamela Sh 19 vjeçe, banuese në Berat, pasi dyshohet se në banesën e gjyshes, shtetases N.M 74 vjeçe, banuese në Berat, …

Lexo më shumë »

Lezhë, Përplas për vdekje me kamion këmbësorin

Një 55-vjeçar nga Shkodra është arrestuar nga policia pasi ka aksidentuar me mjetin e tij një këmbësor. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Lezhës, ku shtetasi Mark Xhakaj, duke drejtuar mjetin kamion tip Benz ka përpasur shtetasin Gj.T 64 vjeç, banues në Lezhë, i cili pas ndihmes në spitalin Lezhë është dërguar në spitalin e Traumes Tiranë, ku më pas …

Lexo më shumë »

Tiranë, Përdhunonte vajzën e mitur të shokut – Ja si e zbuloi i ati

Një 39 vjeçar është vënë në pranga, pasi për një vit ka abuzuar seksualisht me vajzën 14 vjeçare të fqinjit. Ai ka përfituar duke e kërcënuar të mos tregonte, pasi do ta pësonte keq. Kjo është historia e një të miture, rritur ne ambientet e konviktit të Shkollës së Mesme të Hoteleri-Turizmit, në kryeqytet. 39 vjeçari, Lulzim Bardhi, u arrestua nga …

Lexo më shumë »

Prizren, Arrestohet një person, i kapen 30 kilogramë drogë

Policia në Prizren ka arrestuar një të dyshuar për kryerjen e veprës penale ‘blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge’ dhe ka kapur 30 kilogramë substancë narkotike. “Njësia për Hetimin e Trafikimi me Narkotikë në Prizren, pas marrjes së një informacioni se një person i dyshuar po transportonte substanca narkotike, në bashkëpunim me Njësinë …

Lexo më shumë »

Mbyti me qese plastike të ëmën e pronarit, arrestohet 29-vjeçari shqiptar në Bari

Një 29 vjeçar shqiptar është arrestuar sot nga policia italiane me akuzën e vrasjes me qëllim të shtetases italiane Rosa Maria Radicci, 71 vjeç. Ngjarja ka ndodhur natën e 13 nëntorit në vilën e viktimës në komunën Palese në provincën e Barit. Sipas policisë italiane vrasja është kryer për motive personale, pasi 29 vjecari shqiptar ka punuar për disa kohë …

Lexo më shumë »

Durrës, Dhuna në familje, i hedh ujë të nxehtë në trup bashkëshortes

Dhuna në familje mbetet ende problem në shoqërinë shqiptare, teksa një nga rastet e fundit është shënuar në qytetin e Durrësit, ku një 35-vjeçar ka djegur me ujë të nxehtë bashkëshorten e tij. Uniformat blu të Durrësit bëjnë të ditur se është arrestuar Erion Bregasi, 35 vjeç. Pas një konflikti me bashkëshorten e tij F. Bregasi, 32 vjeçe, ai i …

Lexo më shumë »

Arrestohet personi që e postoi videon në internet tek hiqeshin flamujt turq në Prizren

Policia e Kosovës bën me dije se pas një pune intensive, Sektori i hetimeve të stacionit policor në Prizren, ka arritur të identifikojë dhe të arrestojë të dyshuarin P.B i cili ka postuar në rrjetet sociale një incizim ku shihet një person duke heq flamurin turk nga një shtyllë ku ishte i vendosur në kuadër të shënimit të përvjetorit të …

Lexo më shumë »

Arrestohet në Greqi shqiptari i akuzuar për dy vrasje

Një 52-vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi me akuzën e vrasjes. Mediat greke shkruajnë se i arrestuari akuzohet për vrasjen e dy bashkëatdhetarëve të tij në Shqipëri në vitin 2000. 52-vjeçari shqiptar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet shqiptare, u arrestua sot në Messinia nga policia e Kalamatës. Nuk bëhet i ditur identiteti i shqiptarit, por mbi …

Lexo më shumë »

Të shtëna me armë te Fakulteti i Bujqësisë, arrestohet një 17 vjeçar

Të shtëna armësh janë dëgjuar afër Fakultetit të Bujqësisë në Prishtinë. Deri më tani nuk ka informacione tjera për këto të shtëna. Koha.net ka kontaktuar Policinë e Kosovës, mirëpo nuk kanë pasur informacione për këtë rast. Plotësim: Në orët e pasditës policia ka konfirmuar rastin duke dhënë detaje shtesë: Sot rreth orës 13:00, policia ka marrë informacionin se në lagjen Emshir …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co