Ballina / Tag: Arianit Koci

Tag: Arianit Koci

Brenda 2 javësh sërish seancë për Haradinajn

Gjykata e Colmanit në Francë, pritet që brenda dy javës të zhvillojë edhe një seancë për liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn. Këtë e ka bërë të ditur avokati i tij në Kosovë Arianit Koci përmes profilit në Facebook. “Seanca për z. Haradinaj pritet të mbahet brenda dy javëve”, ka shkruar Koci. Haradinaj ishte arrestuar me një urdhër-arrest …

Lexo më shumë »

Koci për Gjykatën Speciale: Nuk besoj që Thaçi apo Veseli do të akuzohen

Tashmë është bërë e ditur se Gjykata Speciale do të nis punën e saj në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm. Dhomat e specializuara të kësaj gjykate do të trajtojnë çështjet që dalin nga raporti i Dick Martit, i cili u shndërrua në raport të Këshillit të Evropës dhe fajëson ish-pjesëtarë të UÇK-së, për krime lufte përfshirë edhe trafikim …

Lexo më shumë »

“Kosova para vdekjes klinike”

Avokati Ariantit Koci ka thënë se Kosova është para vdekjes klinike. Ai në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se Kosova është jofunksionale dhe kuk ka dyshim. “Nuk ka konsensus politik për asgjē! Madje edhe për çështjet më madhore kombëtare. Në këtë situatë kemi ardhur për shkak se çdo gjë është politizuar. Liderët, me vite të tëra e …

Lexo më shumë »

Koci beson në drejtësinë ndërkombëtare

Avokati Arianit Koci ka bërë me dije se në fillim të vitit të ardhshëm pritet të fillojë së funksionuari Gjykata Speciale. Ai ka thënë se beson në drejtësinë ndërkombëtare dhe pret gjykime të drejta dhe fer, ashtu siç kanë qenë gjykimet në Tribunalin e Hagës. Megjithatë, Koci ka thënë se në konkursin për pranimin e stafit të kësaj gjykate është …

Lexo më shumë »

Kërcënime me vdekje për ish–ministrin Gashi

Ish-ministri Dardan Gashi ka marrë kërcënime me jetë pas paraqitjes në emisionin “Rubikon” të KTV-së. Sipas Gashit, për dhjetëra kërcënime direkte që i janë bërë, ai do t’i drejtohet policisë, derisa avokati i tij, Arianit Koci, ka bërë të ditur se është duke e bërë gati padinë për shpifje ndaj deputetit Gëzim Kelmendi. Deputeti akuzoi ish-Ministrin se kishte keqpërdorur rreth …

Lexo më shumë »

Mandati për EULEX-in ende s’ka hyrë në fuqi

Sot mora një thirrje nga zyrtarët e EULEX-it, ka thënë avokati Arianit Koci. Ai ka shtuar se “më është informuar se seancat gjyqësore të caktuara për javën ë ardhshme janë anuluar.  “Ligjet për vazhdimin ë mandatit të EULEX-it , janë votuar në Parlament, por ato hyjnë në fuqi pasi që të publikohen në Gazetën Zyrtarë. Deri më tani ende nuk janë …

Lexo më shumë »

Dorëzohet padia për masakrën e Rezallës (Dokument)

Avokati Arianit Koci ka dorëzuar në Prokurori Speciale një kallëzim penal, për dyshimet e vrasjes së 41 personave në Rezallë. “Në masakrën e Rezallës është koha e fundit që të veprojmë e më të mos flasim. Ftoj prokurorinë të merren më shumë me vrasjet e luftës dhe ti zgjidhin ato pasi që prokuroria jonë ka kapacitet me i hetu këto …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co