Ballina / Tag: Aksident rrugor

Tag: Aksident rrugor

18 të vdekur pas një aksidenti rrugor në Kinë

135875906_14806567604141n-780x439

Të paktën 18 persona kanë vdekur pasi një autobus doli nga rruga duke përfunduar në një liqen pranë qytetit të Ezhout në Kinën qendrore, raportoi sot media shtetërore. “Shoferi i autobusit u ndalua dhe është nën hetim”, njoftoi televizioni shtetëror kinez, CCTV. Ekipet e shpëtimit nxorën autobusin nga uji në një pjesë të rrugës në afërsi Miaolingut. Të gjitha viktimat ishin …

Lexo më shumë »

Korçë, 24-vjeçarja përplas me makinë të moshuarin

1477221232aksidenti-korce

Gjatë paradites së kësaj të diele, një automjet ka goditur rëndë një kalimtar. Ngjarja ka ndodhur në bulevardin “Gjergj Kastrioti” të qytetit të Korçës. Automjeti drejtohej nga 24-vjeçarja Elona Fezollari, ndërsa i dëmtuari është Todi Pia, 89 vjeç, i cili ka qenë duke kaluar nga njëri krah i rrugës në tjetrin, kur është përplasur nga makina. Për shkak të goditjes, …

Lexo më shumë »

Bulqizë, Autobusi përplaset me një autoveturë, 6 të plagosur

7e244b1d4c

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen e 6 personave ka ndodhur pasditen e së shtunës në aksin rrugor Bulqizë-Peshkopi, ku një autobus është përplasur me një autoveturë. Mësohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur “3 çezmat”, ku autobusi me targa AA 925 FO është përplasur me autoveturën tip “Peugeot” me targa AA 714 MU. Si pasojë e …

Lexo më shumë »

Një i lënduar rëndë në rrugën Prishtinë – Podujevë

trudi-780x439

Në një aksident një person është lënduar rëndë, ndërsa disa të tjerët kanë marrë lëndime të lehta në orët e mëngjesit ë sotëm. Aksidenti ka ndodhur në magjistralen Prishtinë – Podujevë, saktësisht në fshatin Lluzhan. Personat e lënduar janë dërguar në Qendrën Emergjente në QKUK. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet. /Koha/

Lexo më shumë »

Shoferi që goditi shtyllën elektrike ishte hajn, makina ishte e vjedhur dhe po ndiqej nga pronari

detaje-600x358

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak çastesh përball hotelit ‘Sirius’ në Prishtinë. Ngjarja ka ndodhur derisa dy persona të cilët kishin vjedhur një veturë janë vërejtur nga pronari i veturës i cili pastaj ka filluar t’i ndjek ata, për pasojë personat të cilët ishin në veturën e vjedhur kanë shkaktuar aksident duke goditur shtyllën elektrike përball hotelit …

Lexo më shumë »

Aksident i frikshëm, shihni si u përmbys vetura në mes të autostradës Tiranë-Durrës (Video)

vetura-4-780x439

Një aksident ka ndodhur rreth orës 12: 50 minuta në autostradën Tiranë-Durrës, në kilometrin e dytë.  Një furgon mallrash është përplasur me një autoveturë si pasojë e parakalimit të gabuar dhe shpejtësisë së lartë, të të dy mjeteve. Autovetura është batuar në mes të rrugës, duke u bërë burim aksidenti dhe për mjetet e tjera. Paraprakisht bëhet me dije se …

Lexo më shumë »

Spanjë, aksidentohet autobusi me turistë, 24 të plagosur

1473878782busi

Të paktën 24 persona kanë mbetur të plagosur, 3 prej të cilëve në gjendje të rëndë, në një aksident rrugor të ndodhur këtë të mërkurë në Barcelonë, ku u përfshi një autobus me 23 turistë në bord. Të gjithë pasagjerët dhe shoferi kanë marrë lëndime, 3 prej të cilëve të rënda, 6 të mesme dhe të tjerët të lehta. Ata …

Lexo më shumë »

Kamioni godet këmbësorin në Sllatinë

aksident

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot në fshatin Sllatinë është aksidentuar një person. Sipas policisë së Kosovës, aksidenti ka ndodhur në magjistralen Pejë-Prishtinë, në të cilin janë përfshirë një kamion dhe një qytetar, gjegjësisht qytetari është goditur nga kamioni. “Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes për ta ekzaminuar rastin, derisa personi i lënduar është në …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co