Ballina / Tag: Agron Selimaj

Tag: Agron Selimaj

Jep dorëheqje drejtori i AKI-së (Dokument)

Drejtori i Agjencisë Kosovare të Inteligjencë, Agron Selimaj, ka dhënë sot dorëheqje nga posti i tij. Në letrën e dorëheqjes së tij (drejtuar presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Isa Mustafa), që mund ta shihni më poshtë, ai falënderon bashkëpunëtorët, ndërkaq shprehet krenar që ka kontribuuar në çështjet e sigurisë së Kosovës. Por, nuk cek arsyet e dorëheqjes. Selimaj ishte emëruar …

Lexo më shumë »

Presidenti Thaçi takoi shefin e AKI-së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim drejtorin e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI), Agron Selimaj. Në takim u vlerësua se siguria mbetet prioriteti numër një në vend dhe AKI-ja do të vazhdojë me implementimin e agjendës shtetërore dhe konsoliduese në të mirë të vendit dhe të gjithë qytetarëve. Presidenti Thaçi dhe drejtori i AKI-së diskutuan edhe …

Lexo më shumë »

AKI: Situata e sigurisë nën kontroll

Drejtori i AKI-së Agron Selimaj, para Komisionit parlamentar për Mbikëqyrjen e Agjencisë kosovare për Inteligjencë (AKI), ka raportuar për situatën e sigurisë në vend. E anëtarë të këtij komisioni, pas përfundimit të takimit, thanë se situata e sigurisë në vend, është nën kontroll. Duda Balje, zëvendëskryetare e këtij komisioni, tha se kanë marrë informatat të bollshme nga shefi i AKI-së, sa …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co