Ballina / Tag: Adriatik Kelmendi

Tag: Adriatik Kelmendi

Njeriu ynë, Donald Trumpi

Simpatizimi i zonjës Clinton nga shqiptarët asnjëherë nuk ishte parë si kundërshtim i ndonjë kandidati tjetër për president të SHBA-së, por në funksion të sigurisë se aleanca shqiptaro-amerikane do të vazhdonte pa ndonjë trandje. Tash, kur dikush tjetër është vënë në krye të SHBA-së, e tëra që duhet bërë është që të përvilen mëngët dhe të punohet për të arritur …

Lexo më shumë »

“Nëse Hoxhaj ka mundësi ta lirojë dikë nga Serbia, pse s’po e ndalon arrestimin e shqiptarëve”

Pas lirimit edhe të Hilmi Kelmendit nga Gjykata në Serbi, gazetari Adriatik Kelmendi ka ironizuar me ministrin e Jashtëm, Enver Hoxhaj duke thënë se është duke pritur që Hoxhaj të dal dhe t’i marr meritat. Ai me anë të një statusi në facebook ka shkruar se nëse Hoxhaj ka mundësi ta lirojë dikë nga Serbia, pse s’po i ndalon arrestimet. …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co