Ballina / Tag: administrata publike

Tag: administrata publike

Shqipëri, Paga të reja për mësuesit, mjekët dhe administratën

Votimi i buxhetit të Shtetit për vitin 2017 i ka hapur rrugën propozimeve konkrete të rritjes së pagave në Shqipëri. Për këtë qëllim ministria e Financave atje ka hartuar një raport të plotë me shtesat që do të përfitojë në rrogë çdo punonjës i administratës shtetërore. Mbi të do të hartohen vendimet përkatëse, të cilat pritet të miratohen në fillim të …

Lexo më shumë »

Jo vetëm sheshe e fasada, Rama do rrisë edhe pagat

Gjatë këtyre tre viteve e kanë akuzuar se nuk ka bërë rritje pagash. Por duket se kryeministri Edi Rama e ka ruajtur gjithçka për vitin e fundit. Ai ka premtuar se do ketë rritje pagash 25 përqind për administratën publike. Këtë premtim Rama e ka bërë gjatë përurimit të restaurimit të godinës së re të Ministrisë së Brendshme. Ndërsa kritikët thonë se …

Lexo më shumë »

O’Connell shpreh gatishmërinë për bashkëpunimin me Ministrinë e Financave

Ministri i Financave, Avdullah Hoti ka pritur sot në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe Ruairi O’Connell, më të cilin ka diskutuar për procesin e themelimit të Agjencisë për Tatime dhe Doganë të Kosovës (ATDK), si një ndër prioritetet e Qeverisë së Kosovës në Programin Qeverisës 2015-2018. Hoti ka falënderuar Ambasadën e Britanisë së Madhe e në veçanti Ambasadorin O’Connell …

Lexo më shumë »

Strategjia e Menaxhimit të Financave Publike të plotësohet sa më parë

Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave për Reformën e Administratës Publike u diskutua për  strategjinë e menaxhimit të financave publike. Sot është mbajtur mbledhja e Këshillit të Ministrave për Reformën e Administratës Publike në të cilën me vetëm një ministër pjesëmarrës është diskutuar për strategjinë e menaxhimit të financave publike si dhe përmbushja e konkluzioneve të GVRAP-së. Ministri i Administratës Publike, …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co